Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás előtt állok....

Nyelvtanulás előtt állok. Hasznos lenne ez a megoldás? Alább írom.

Figyelt kérdés
Àltalànos suliban és középsuliban is németet tanultam. Eltelt egy pàr év és úgy gondoltam ezt anyelvet kellene komolyabban tanulnom. Van-e értelme ezt tanulnom itt Magyarorszàgon? Az angolt most próbàlgattam, de ahogyan màr mondtàk az íràsa kiejtése nem valami könnyű: nekem sem az. A német olyan magyrosabb nyelv. Na de van értelme ezt tanulni? Esetleg még a hollandot vagy a finnt vagy a spanyolt mellé? Vagy csak a spanyol? Bàr csúnya nyelvnek tartjàk sokan a németet. Köszönöm vàlaszotokat.

2015. nov. 23. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A némettel istenkirály leszel itthon, ha folyékonyan fogod beszélni.

Legyen az szakfordító vagy mint szakma mellett használatos nyelv.


Most csak egy példát írok:

Az informatikai területen kiemelten keresik a német nyelvtudással rendelkezőeket. A helpdesktől kezdve egészen a programozókig. Közel van hozzánk Ausztria illetve sok Német anyaszékházzal rendelkező cég van jelen az országunkban.

2015. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hàt ez nem rossz hír. Ha hamarabb tudtam volna ezt... Nekem mindenki azt mondta, hogy ne tanuljam ezt, mert ha nem tudok angolul, nincs értelme a németnek. Na ez érdekes volt.
2015. nov. 23. 20:00
 3/4 anonim válasza:
Persze hogy van! Bármilyen nyelvtudás előny. Egyébként többen a németet tartják nehezebbnek és ha neked az megy könnyebben akkor hajrá :). Sok sikert!
2015. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. nov. 24. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!