Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan csináljam meg a nyelvvi...

Hogyan csináljam meg a nyelvvizsgámat rossz tanárok mellett?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok diplomázni, nyelvvizsga hiányzik hozzá, németből szeretném megcsinálni tavasszal, mivel mindig azt tanultam.

Választható tárgyként fel lehet venni nyelvvizsgára felkészítő kurzust, ami direkt a nyelvvizsgára készít fel. A tanár a félév eleje táján közölte, hogy neki nem célja a nyelv megtanítása, célja, hogy sikerüljön a nyelvvizsga. Az órák úgy néznek ki, hogy a tankönyvből felolvassuk az adott témához kapcsolódó szöveget, ezt lefordítjuk, majd az előző órai anyagból kérdezget szavakat úgy, hogy nézhetjük a könyv szövegét. Ha valaki saját szavaival próbál válaszolni a kérdésére nem pedig a tankönyv mondatát olvassa fel, akkor a tanár kiakad, hogy nem ez van a szövegben. Nem értem, miért baj az, hogy valaki próbálja használni a nyelvet. Az első Zh úgy nézett ki, hogy megmondta a tankönyv melyik szövegéhez kapcsolódó kérdések lesznek, a Zh közben lehetett nézni a lefordított szöveget.

A 2. Zht ma írtuk, 2 hete elmondta hogy az órán megoldott feladatlapok egyike lesz a Zh-n, ez így is lett, mindenkinek kiosztott egy-egy órán megoldott feladatsort. Mindenki másikat írt, ami szerintem eléggé igazságtalan, mivel volt közte könnyebb és nehezebb is, de ami nálam kiverte a biztosítékot az az, hogy kb. 15 perc volt a 2 oldal kitöltésére (5 feladatra), ami szerintem kevés. Persze aki otthon bemagolta a feladatlapok megoldásait, annak biztos könnyű volt, de én a szavakat tanultam és saját tudás alapján szerettem volna megoldani a feladatokat nem pedig a bemagolt megoldásokból. Ráadásul a tanár is elég bunkó, pl. megkértem ma, hogy adja oda az előző órai feladatlapokat mert beteg voltam a múlt héten (félév elején szedett be pénzt a fénymásolásokra) és lekezelően felháborodott, hogy miért nem szóltam neki óra elején ő már azt se tudja hol vannak az előző órai lapok rá pár percre a házi ellenőrzésénél is szólított, mikor megint elmondtam neki hogy beteg voltam nincs kész a házim akkor pofákat vágott.

Gondolkodtam azon is, hogy elmegyek nyelvvizsga felkészítőre, hiszen ennél talán többet érne, de egy ismerősöm mesélte, hogy ő járt, és nem sokat segített, ott is bunkók voltak a tanárok, össze-vissza pakolgatták a csoportok között, mert a szintfelmérőjük rossz volt és inkább csak a saját szorgalmának köszönheti a nyelvvizsgát.

Eléggé elkeseredtem, mert szeretnék megtanulni normálisan németül, illetve nyelvvizsgát is szeretnék, de nem tudom a rossz tapasztalat után hogyan?


2015. dec. 1. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire tudod már a nyelvet ill. mikor kezdted, meg most mennyi időtartamra vállalta a tanár a felkészítést. Annyiban ugyanis igaza van, hogy ha a vizsgára való felkészülés a cél, akkor azt nem lehet keverni a nyelv megtanulásával. A vizsgának ugyanis van egy meghatározott szerkezete és ahhoz igazodást kell követni.
2015. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, értem én, hogy van egy szerkezete, de a nyelvvizsga feladatait sem csinálják meg előtte közösen majd feladják házinak, hogy a megoldásokat tanulják meg a vizsgázók és azt kérik számon, mert itt az történt.

Egyébként szakmai közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát kell tenni, én a szakmai mellett döntöttem. Szakmai szavakat korábban még nem tanultam így eléggé új volt, esetleg itthon, tanári segítség nélkül nem tudnék felkészülni?

2015. dec. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!