Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel a középfokú...

Hogy készüljek fel a középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, nyáron szeretnék nyelvvizsgázni, de jelenleg még nem nagyon vagyok rá kész.. Nyelvtanom az katasztrófa..

Az angoltanárom a suliban eléggé érdekesen tanít.. Tehát az a tipikus álomtanár egy olyan tantárgyból, mint pl. a fizika vagy a kémia.. Tehát ami (engem) nem érdekel, és csak azért járok be mert muszáj (gimnázium), viszont angolból egy keményebb, szigorúbb tanárra lenne (lett volna) szükségem, nem egy olyanra, akivel az órák 90%-a konkrétan a hülyéskedéssel megy el..

Különtanárra nincs pénz..


Mostanában sokat néztem angol szinkronnal-magyar felirattal sorozatok/filmeket és kb. 1 éve már elég erőteljesen hallgatok amerikai rappet, amikben azért van szókincs... Bár elég kevés ami konkrét szó megmaradt, de a kiejtésemen javított.

Ezeken kívül még miket tudok csinálni (tehát ami szórakoztat, de passzívan tanít is)?


Gondolom millió olyan oldal van, ami a nyelvvizsgára készít fel, de a nagy része csak lehúzós reklám, ami nekem nem nagyon kell..


2016. jan. 28. 20:01
 1/1 anonim válasza:

olvashatsz könyveket és újságokat is angolul, az is elég jó tud lenni ha megérted már. a zenehallgatás filmnézés az nagyon jó, emellett (hát ez nem túl szórakoztató de szükséges) szerintem kezdd el átnézni a régebbi anyagokat nyelvtant, hetente egyszer ismételj át egy régi témát.

És nem kell feltétlenül különtanár, a könyvesboltokban nagyon sok nyelvvizsgafeladatokat tartalmazó és nyelvvizsgára felkészítő könyv van amit otthon ki tudsz tölteni és utána leellenőrizni a megoldókulcs alapján.

2016. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!