Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a hiba ezzel az angol...

Mi a hiba ezzel az angol mondattal, vagy miért nem jó?

Figyelt kérdés

"What did you say when you were going on holiday?"


Az 100%, hogy valami rossz a mondatban, de én nem tudtam rájönni, hogy micsoda.



2016. febr. 2. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell bele folyamatos múlt.
2016. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

When did you say you were going on holiday? Ez egy tömörített mondatszerkezet, az angolok így mondják, nem úgy, mint ahogy mi magyarok, és ahogy a kérdésben a mondat szól. Ez a mit mondtál, hogy mikor/kivel, miért stb típusú mondat. Nincs benne what, hanem a magyarul beékelt kérdőszóval kezdi.

Itt a 75. oldal 14-es pontot keresd: [link]

2016. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző: A javított mondatod ez jelenti?


- Mit mondtál,mikor mész nyaralni?

2016. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez is ilyen szerkezet lenne,csak mivel nincs kérdőszó,ezért marad a what?

What did you say you were going to accomplish in 2016?

2016. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
What did you say, when were you going on holidays?
2016. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó úgy ahogy van.
2016. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Normális esetben

When did you say you were going on holiday?

2016. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én azt hittem, hogy ez akar lenni:


Mit mondtál, amikor nyaralni mentél? - Na ezért írtam, hogy elég lett volna went.


Első voltam.

2016. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcas, nem pontoztam le senkit. Egyébként pedig az elsőnek van igaza, nem pedig a másodiknak és a hetediknek, ugyanis a mondat azt jelenti, hogy "Mit mondtál, amikor nyaralni mentél?", nem pedig azt, hogy "Mit mondtál, mikor mész nyaralni?". Természetesen csak az angol mondatot látva ez nem egyértelmű, ezért nem is értékeltem senkit negatívan.
2016. febr. 3. 17:48
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
A Mit mondtál, mikor nyaralni mentél nem túl valószínű kérdés. Honnan lehet azt tudni, hogy azt akarja jelenteni? Nehezen tudok ilyen életszerű szituációt elképzelni. Az igeidő meghatározásakor tudni kéne, hogy már elutazott-e (az lenne egyszerű múlt) vagy éppen készülődött, mert az meg folyamatos. Sokkal valószínűbb a Mit mondtál, mikor mész nyaralni, és ez esetben egyértelmű, hogy mi a hiba a kérdésben.
2016. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!