Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc angol B2-es nyelvvizsgáva...

Telc angol B2-es nyelvvizsgával kinek milyen tapasztalatai vannak, ki milyen köny (ek) ből készült, és milyen eredménye lett, ha esetleg elrontotta, hol?

Figyelt kérdés
Most megyek 27-én, már jó ideje készülök rá (többek között a TIT felkészítő könyvéből gyakorlok, meg járok külön angolra is, ahol a szóbeli témákat nézzük át). Aki esetleg ugyanebből a könyvből készült, mit mond, hasonló szintű az igazi vizsga is, vagy valamivel nehezebb? :) Bocs, ha kicsit sok a kérdés, de nagyon nagy szükségem lenne az információkra. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 17. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Telc-en csináltam a középfokot. A suli könyvtárában van Telc-es könyv, abban 8 mintafeladatsor van, ezeket végigoldottam, átlagban 70 % körüli eredmények jöttek ki, de volt benne egy-két olyan nehéz, amik nagyon rosszul sikerültek.

Ehhez a könyvhöz képest a vizsga sokkal egyszerűbb volt, ott élesben csodálkoztam is, (nekem) tényleg elég könnyű volt. Komplexen csináltam, a szóbeli rész viszont jóval nehezebb volt, mint a könyvben, sejthető, hogy nem alaptémákról kell majd beszélgetni, de nekem nagyon nehéz volt ott az adózásról társalogni, érvelni.

(Végül elsőre sikerült, 82%-os eredménnyel.)

Levélnél ha van mintád, akkor azzal max. pontot lehet simán írni, nekem legalábbis így volt:) Bár ott sem a szokásos hivatalos leveles információkérést kaptam, panaszlevelet kellett írni valami termékről.

Külön tanárhoz nem jártam, csak suliban órákon készültem, intenzívebben úgy 3 hétig, de én angol szakra járok, szóval ott volt erre lehetőség.

Bocsi ha kicsit hosszú lett:D

Sok sikert neked, szerintem teljesíthető!:)

2016. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor most megkönnyebbültem, mert nekem is ilyen 70 % körüli eredményeim lettek a gyakorlókönyvben. :)
2016. febr. 18. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

Hogy sikerült? Kérlek,meséld el,mik a tapasztalataid :)

2016. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!