Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz, spanyol vagy német? És...

Orosz, spanyol vagy német? És hol?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek középiskolába. Nagyon érdekelnek a különféle nyelvek, nagyon szeretek nyelvet tanulni. Angolból lassacskán középfokú szinten vagyok, a lehető leghamarabb szeretnék nyelv vizsgázni.A mostani tanulmányi átlagom

(készségtantárgyak nélkül, a félévi jegyeket tekintve) ötös.

Erős iskolába járok, magas az oktatási színvonal. Nem tudom, mi szeretnék lenni, de biztosan humán irányba fogok menni. Székesfehérváron vagy Veszprémben (de inkább az előbbi) szeretnék továbbtanulni, olyan gimnáziumban, ami általános képzést biztosít, de a legjobb az olyan iskola lenne, ami (mint említettem) lehetőleg humán tantárgyakra szakosodott.

Nagyon az orosz nyelv felé hajlok, de nyitott vagyok a németre és a spanyolra is, mint második nyelv. Hol tudnék továbbtanulni?


2016. ápr. 11. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A spanyol Amerikában hasznosabb. Itthon vagy a közelben a német éri meg főleg. Oroszul anyu tud, de semmire nem tudja használni. A német nélkül viszont már dolgozni sem tudna. Nem muszáj választani. Német, majd orosz mondjuk.
2016. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Számomra nem (fő) szempont hogy tudjam hasznosítani.Ott az angol.Az orosz kihívásnak ígérkezik, ezért vonz annyira, ellenben a németbe már volt alkalmam belekóstolni,és hát... nem.Köszönöm
2016. ápr. 14. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!