Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek így meg lehet...

Szerintetek így meg lehet tanulni 2nyelvet egyszerre?

Figyelt kérdés
Angolból van minimális tudásom,de azt kell erősítenem nyelvizsga szintre.a németből semmit nem tudok,de kb.fél év alatt jó lenne egy alap szint.úgy gondoltam hogy napi 1óra német és mellette kb.2-3óra angol.mi tapaszralat?lehet így egyszerre 2nyelvet tanulni,egyenlőre egyedül aztután ha lesz pénzem tanárral.?
2016. ápr. 14. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem való színű, hogy így összejön. Kezdőként bőven elég lenne 1 nyelvre koncentrálni.
2016. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet - bár attól is függ, mennyire van "rutinod" a nyelvtanulásban és milyen a nyelvérzéked. Én úgy csinálnám, hogy 2 hétig csak az egyikkel foglalkoznék, utána kezdeném a másikat is.
2016. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze. Csak jól el kell különíteni a kettőt, helyben és időben is. Egy ember nem csak egy nyelv megtanulására képes :) már gimiben is két nyelven tanulunk párhuzamosan, nem? A polyglot-okról nem is beszélve. Hajrá!


(Amúgy én C1 szintet akarom elérni idén angolból, de németül alig-alig tudok valamit, hasonlóan hozzád, szeretnék egy alapszintet abból is a közeljövőben, esetleg tovább is tanulnám majd. És érdekel még 1-2 másik nyelv is :D Ha tanulótársat keresel, év vége felé már lenne időm a németre is. :)

2016. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én három nyelven tanulok. Gimiben kettőt, otthon egy hobbit. Mondjuk én több nyelvű családban nőttem fel. De ismerek olyat, aki nem. Mégis tud egyszerre többet.
2016. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!