Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanítana törökül olyan valaki,...

Tanítana törökül olyan valaki, akinek török az anyanyelve?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és Törökországban szeretnék élni és dolgozni kereskedőként. De édesapám ezt ellenezi és nem fizet be török tanfolyamra, és éppen ezért olyan valakit keresek aki tudna engem ingyen esetleg tanítani. Nagyon szeretném megtanulni a nyelvet. Nagyon szeretem a törököket, a legjobb barátom is az és gyönyörű nyelv. (A terroristázást és szidást kérem mellőzzék, köszönöm. Mert nem terrorista attól valaki mert török vagy mert muszlim.)

2016. ápr. 17. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Én személy szerint örülök, hogy valaki szereti a törököket. Félreismerték őket Magyarországon sokan. Kedvesek és testvérnek tekintik a magyart. Talán az egyetlen nép, amely még nem utál. Nem értem apukádat. Látszik, hogy nem sokat tud róluk. Az iszlámról sem. Azt sajnos nem tudom kitől tanulhatnád ezt a szép nyelvet, ami szerintem rokon. Bár ilyet nem tanácsos mondani. Talán valamelyik egyetem vagy nyelviskola segít.
2016. ápr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Egyetemre akarsz menni? Mert ELTE-n, Pázmányon, SZTE-n van török szak, és ezeken a szakokon nem csak a nyelvet tanulod, hanem a kultúrát is. Én ezt javasolnám neked.

Addig az alapokat megtanulhatod az internetről is.

2016. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Miert nem a legjobb baratod tanit?
2016. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
" tudna engem ingyen esetleg tanítani." Semmi sincs ingyen. Mit gondolsz te. Menj be egy boltba, kérj ingyen valamit. Nézd meg hogy adnak-e.
2016. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Magadtol is el tudsz kezdeni. Kezdetnek toltsd le a pimsleur turkish-t, csinald a duolingo kurzusat, hasznald a memriset a szavak tanulasara, melle youtubeon vannak listening practice kis videok szintenkent. Ebbol mar lehet alapot csinalni es utana ahogy latom ismeros az van, tudsz vele beszelgetni mert ez a legfontosabb az elejetol kezdve.

Viszont arra ne szamits hogy kulfoldikent legalisan dolgozhatsz kereskedokent odakint. Tartozkodasi engedelyt amivel semmit nem csinalsz csak elsz is borzaszto draga es feltetelei vannak aminek nehez megfelelni egyedul. Munkavallaloi engedelyt meg csakugy hogy kereskedni szeretnel, nem adnak.

2016. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehéz lesz elhelyezkedni kint, de nem lehetetlen. A nyelvet netről is elkezdheted tanulni, én is épp azt csinálom :) Duolingo elég jó, meg tölts le könyveket, pl. Teach Yourself Turkish és hasonlók. Sok sikert!
2016. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!