Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz nyelvtanulást megkönn...

Az orosz nyelvtanulást megkönnyíti egy germán vagy újlatin nyelv ismerete vagy teljesen más jellegűek a szláv nyelvek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 19. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva voltam, általánosban tanultam második idegennyelvként oroszt, itt gimiben pedig németet. Mindenki furcsállta a nemeket, nem találtak benne logikát, számomra ez nem volt különleges, az orosz nekem tehát nagy segítség volt. Ugye mindkét nyelvben vannak nemei főneveknek, ragozzák az igéket, nem úgy mint az angol, aztán németből arra a szinte nem jutottam el, de oroszban melléknév ragozás is van. Nem mellesleg könnyebb, mint a németben, hiszen ott van arra szabály, melyik szó lesz hím-, nő- vagy semlegesnemű (attól függ, milyen betűre végződik a szó)

persze a ciril betűk nehezek, így az írás is sokkal-

2016. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az újlatin nyelvekhez szerintem semmi köze, avagy nem segít az ismeretük. Franciát és latint is tanultam, aztán oroszt. Annyiban esetleg segít, hogy nem lep meg, hogy a szavaknak van nemük, illetve a latin szintén sokat ragoz. De a szavak vagy a ragozás nem hasonlít. A betűket szerintem azért nem olyan nehéz megtanulni, egy nap alatt nagyjából meg tudod, aztán csak be kell gyakorolni, hogy folyamatos legyen az íras-olvasás.
2016. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!