Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Portugál vagy holland nyelvtan...

Portugál vagy holland nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Az egyetemen minor szakot kell választani, én pedig mindenképpen egy különlegesebb nyelvszakot szeretnék, éppen ezért a portugál és a holland között vacillálok.

Igazság szerint az első két félévben fel is vettem a portugálhoz tartozó alapozó tárgyakat, és nagyon meg is szerettem a nyelvet.

Elég erős "újlatin múlttal rendelkezem", mert gimnáziumban kéttannyelvűben tanultam az olaszt, valamint emelt szinten foglalkoztam a franciával is, ennélfogva a portugál nagyon jól megy.

Ugyanakkor a nyelvtanulás az életem, és úgy érzem, sosem elég belőle, ezért az is motoszkál a fejemben, hogy a hollanddal is szívesen foglalkoznék.

Az első idegennyelvem az általános iskolában a német volt, ami egyébként a legnagyobb kedvencem; véleményem szerint csodálatosan felépített rendszert alkot, és természetesen angolt is tanultam. Sok holland szöveg lényege már most világos ennek a két nyelvnek köszönhetően.

Egy szó, mint száz, elég nehéz döntés elé kerültem: portugál vagy holland?

Az érzelmeimre nem tudok hallgatni, mert mint említettem, gyakorlatilag az összes indoeurópai nyelvet gyönyörűnek találom.

Gyakorlati haszon? Az is eléggé relatív, hiszen egy nyelv mindig érték lehet.

Igaz, hogy például a portugált kb. 230 millióan, míg a hollandot csak kb. 22 millióan beszélik, de hasznossága alapján talán nincs is olyan nagy különbség köztük, hiszen a portugál 230 milliójának nagy része a távoli, nem túl gazdag Brazília, míg a hollandot csak magasan fejlett helyeken beszélik.

Nektek mi a véleményetek?



2016. máj. 21. 19:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A portugálok és a hollandok régen a tengeren riválisok voltak.

Talán azért jártál te is így.

2016. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!