Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő felkészülni az...

Mennyi idő felkészülni az angol emelt érettségire?

Figyelt kérdés

Most májusban középszinten érettségiztem, de sajnos eléggé elrontottam. Félre értettem az első levélírást es nagy részben emiatt csak 88 % lett.( a szóbelit meg nem tudom). Tehát középszintről eljutni egy erős emeltig mennyi idő lenne kb.? Bevallalhato az őszi szintemelő vagy inkább csak a következő májusi? Persze úgy, hogy a nyári szünetben eléggé ráfeküdnék. Szeretnék magán tanárhoz járni es nagyon komolyan venni a felkészülést.

( 10. Osztályos vagyok)



2016. jún. 1. 06:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali. Én 8. osztályban középszinteztem tavasszal, 9. tavasszal pedig emelteztem probléma nélkül, úgy hogy heti 1 órát jártam szakkörre, ahol kaptunk némi házi feladatot is, amit nem csináltam meg.

Ha van érzéked hozzá és tényleg foglalkozol vele, nevetségesen rövid idő alatt rá lehet gyúrni egy adott nyelvvizsgatípusra. Nézz utána, hogy mikre érdemes rákészülni annál az adott organizációnál, aki a nyelvvizsgádat összeállítja, és olyan feladatlapokkal gyakorolj. Ha már jól megy és még gyúrni akarsz, akkor azt javaslom, amit mi csináltunk, hogy C2-tes feladatokat oldasz meg.

2016. jún. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából én nem a nyelvvizsgára gondoltam, hanem az érettségire, de köszi a bíztató szavakat! :)
2016. jún. 3. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!