Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy inkább oroszt...

Spanyolt vagy inkább oroszt tanuljak?

Figyelt kérdés

Minort kéne választanom és úgy kéne felkészülnöm nyáron hogy legyen egy alap tudásom valamelyik nyelvből, de nem tudom melyiket válasszam. Spanyol praktikusabb lehet mert többen beszélik de mint magyar az orosz mentalitás és kultúra hozzám közelebb áll.

Szerintetek melyik nyelvvel járnék jobban? Melyikkel tudnék jobban érvényesülni?



2016. jún. 1. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amihez több kedved van, mert hiába foglalkozol azzal, amelyikkel jobban érvényesülsz, ha aztán letölthetsz 40+ évet egy olyan nyelv használatával, ami valójában egyáltalán nem vonz. Amelyik megtanulásában motivált vagy, abban jó is leszel, és megtalálod a hasznosításához vezető jó utat is! Nyelvekkel manapság nehéz befürödni :) nincs rossz döntés, csak számodra rossz van. Élvezettel tanulj, arra menj, amerre a szíved súgja!
2016. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarként az orosz tanulása hasznosabb, de a spanyol is elég elterjedt, hasznos. Ha mindegy, akkor az oroszt választanám, de ha a spanyolhoz érzel több kedvet, akkor azt.
2016. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Spanyol 😁😁
2016. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En oroszt tanulok lassan 1 eve, es nagyon szeretem :) persze meg nem allok komoly szinten, es tudom, hogy csak most jon a neheze, de nem tervezem feladni. Nagyon szep, es bar azert elony, ha van hozza atlagnal jobb nyelverzeked, de nem muszaj zseninek lenned. A cirill abece nem egy ordongosseg, volt, akinek 2 het sem kellett, hogy flottul vagja. A kiejtes mar kicsit kemenyebb, sok a magyar fultol nagyon tavol allo hang, de az is teljesitheto. Na es aztan jon a RAGOZAS termeszetesen, na itt mar nincs lazsalas, igenis meg kell tanulni, hogy melyik szot hogyan, mikor, milyen nemben stb. De ha addigra ugy erzed, tetszik a nyelv, szereted, akkor nem fogod feladni mar szerintem. Es normalis tanar nem egyszerre ad fel 50 szot, hogy tanuld meg a komplett ragozasat mindenhogyan, az nyilvanvalo, hogy teljesithetetlen. Mi eloszor 10 db-t kaptunk, aztan orankent 5-t, es nem erezte senki vallalhatatlannak, meg a gyengebb kepesseguek sem. Ugyhogy nem kell annyira megijedni, probald meg nyugodtan :) ha pedig megsem tetszik vagy egyszeruen nem megy, akkor sincs semmi, nem te vagy az elso es az utolso sem, akivel ez igy lett.

Egyebkent az orosz nyelv igenis hasznos a mai vilagban, plane nekunk, magyaroknak. Ja es ha tudsz oroszul, gyakorlatilag az ukrant is megtanultad, valamint sokkal konnyebb lesz atnyergelned egy szerb, szlovak, horvat vagy lengyel nyelvre is.

2016. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, termeszetesen az orosz "balvanyozasaval" nem a spanyolt akartam lehuzni. Minden nyelvben van valami szepseg. Rajtad mulik, hogy melyik fog meg jobban.

Meg aztan lehet, hogy csak en vagyok ilyen fanatikus, de szerintem van valami kulonleges varazsa annak, ha megertesz egy olyan embert, aki teljesen mas csaladba, kulturaba, orszagba szuletett es megis osszekot benneteket a kozos nyelv :)

2016. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahova emmigrálni akarsz azt tanuld.
2016. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Mifelénk talán az orosz hasznosabbnak tűnik, de a spanyol könnyebb. Persze, relatív, kinek mi könnyű, mi nem, de az orosz főnévragozás sokakat "megvisel". A spanyolban is vannak nyilván nehézségek, de a mi magyar agyunk talán könnyebben rááll a spanyolra, főleg az angol vagy a német után.

Az oroszban a főnevek és a melléknevek ragozása összetett, a spanyolban az igerendszer.

2016. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en oroszt tanulok, es imadom :)
2016. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!