Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel egy...

Hogyan készüljek fel egy angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Nem teljesen nulla a tudásom, talán 20%-án van a középszintnek. Van még pár hónapom megszerezni a nyelvvizsgát, de nyelviskolára nincs pénzem. Nincs valami tematika, amit követhetnék? A legnagyobb problémám, hogy nincs mi mentén haladnom. Tudom hogy van nyelvtan, meg hogy vannak szavak, még se tudok jól angolul. Nem tudom honnan tanuljak szavakat, se azt hogy mennyit, se hogy melyikeket. Arra sincs jó stratégiám, hogy a megtanult szavakat hogy ne felejtsem el, úgy egy éve megtanultam pár száz szót, de tizedét, ha tudom mostanra. Nem tudom hol alkalmazni, hogy ne felejtsem el őket. Valami világmegváltó tipp, esetleg jó tanács?
2016. jún. 16. 00:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak a nyelvvizsgákra kihegyezett gyűjtések. Azokat te is csoportosíthatod másképpen, így beljeb vésve. Valamint kkeresel a gyűjtés témájára vonatkozó képeket, és azokat ellátod magyarázattal.

A nyelvtani háttérhez egyedüli felkészülésre azt ajánlom, hogy fogj egy tesztgyűjteményt (nem egyet, százat), és ami hibás volt, annak járj utána.

Azonban ma ajánlatos idejekorán meghatározni, melyik nyelvvizsgát tennéd, és arra hagyezni kifelé a felkészülést.

2016. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!