Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol erős b2-ről c1-re...

Angol erős b2-ről c1-re hogyan jussak el minél előbb?

Figyelt kérdés
Technikákat, könyvtippeket, appokat, akármit szívesen fogadok. Hogyan legyek minél előbb megfelelő szinten? Még idén meg akarom csinálni.
2016. jún. 22. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6-8 év
2016. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:DDDD Ezért kár volt írni, de köszi, jót nevettem rajta.
2016. jún. 22. 23:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Boccs elnéztem a B2-t B1-nek. Különben minimum 1 év.
2016. jún. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha félreolvastad, akkor is ritka hülyeség a 6-8 év, 8 alatt két nyelvet meg lehet tanulni C1-re.

Olvasás, filmnézés, és minden beszédlehetőség megragadása. Ez biztos tipp. Tankönyvnek bármelyik sorozat advanced-ja megfelel, de bármilyen egyéb eredeti szöveget (sajtó, irodalom, szaknyelv) olvashatsz, és szótározz annyit, amennyihez csak van türelmed, és az új szavakat próbáld meg legközelebb beépíteni a mondanivalódba.

2016. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha még az idén szeretnéd, akkor Click Angol feltétlenül: [link]

A reklám szerint napi 1 órás tanulással 7 hónap alatt elvégezhető. Valójában napi minimum 2 órás tanulással a reális.

2016. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Mi a fenének kéne bármiért is fizetni? Előző, részesedést kapsz a cégtől?
2016. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én B2 után három hónappal sikeres C1-et raktam.

Csak annyi a dolgod, hogy sokat olvass és nézz rengeteg filmet. Számomra a listening volt a legnehezebb, arra érdemes talán a leginkább készülni.

Sorozatnak suits-ot tudom ajánlani, annak már egészen jó a nyelvezete. Ügyvédes sorozat, már az első részben mindenki zsarol mindenkit, én nagyon szerettem. És van 5 évadja. Könyvből pedig kábé bármi jó, csak lehetőleg ne valami Harry Potter szerű gyerekeknek való kötet legyen, mert az nyelvileg nem visz előre. Én pszichológiával kapcsolatos könyveket olvastam főleg.

Sok sikert hozzá! :)

2016. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan oldal van, ahol külföldi emberkékkel lehet beszélgetni. Rengeteg angol és amerikai van, akikkel tudsz beszélgetni. Én is írtam 3 embernek és heti 2x beszélgettünk skypon egy órát, kötetlenül, mindenről. Szerintem a szóbelire így lehet a legjobban készülni(plusz filmek, sorozatok először felirattal, később csak akkor, ha nagyon nem érted. Külföldi hírcsatornák.. stb. A régi angoltanárom úgy készült hallásértésre, hogy leült egy papírral és ceruzával, elindított egy zenét, és addig hallgatta, amíg le nem tudta írni a dalszöveget. Utána pedig csekkolta, hogy milyen lett. Ez is biztosan jó, bár én nem próbáltam). Hát, írásbeli pedig olvasás: angol weboldalak, NatGeo újság, könyvek, a lényeg, hogy minél sokrétűbb témákról olvass. Sokat szótárazz, és tanulj szavakat, szószerkezeteket.


Sok sikert! :)

2016. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)))) Suits-ból a 2, évad végén tartok, tényleg jó :D
2016. jún. 23. 16:26
 10/11 anonim válasza:
Napi 4 óra nagyon intenzív angolozással B2-ről C1-re jutottam
2023. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!