Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nagyon izmos és erős...

Ha nagyon izmos és erős akarok lenni akkor kis sulyokkal vagy minél nagyobbakkal gyúrjak, mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok vastag testalkattal (de nem vagyok dagi) tehát van mit átalakítani.
2013. jún. 30. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Nagy súlytól nő főleg az izom

Kis súly,nagyobb ismétlésszámmal pedig a kitartást és a szálkásságot növeli.

2013. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Osynho ***** válasza:
70%

Átalakítani nem fogsz semmit semmivé. Max a rendes kaját izommá.


Nagyobb súlyokkal kell tömeget növelni, persze csak akkorával, amivel 8-12 ismétlés megy szabályosan.

2013. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Mi a hétszentségért pontozta le valaki ennyire a valós és hiteles információkat adó válaszomat?
2013. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 juhasz94 válasza:
Mint már előttem is mondták, nagyobb súlyokkal tudsz izmot növelni. A súly akkor optimális, ha a 10-12. ismétlés fele már nehezen megy a gyakorlat. Ha végigcsinálod minden erőfeszítés nélkül, akkor túl kicsi, de ha már az elején elfáradsz inkább vegyél le belőle, mert túl nagy súllyal sérülés lehet a vége. Én általában 4 db tizenkettes szériát szoktam csinálni, de persze ez gyakorlattól is függ.
2013. júl. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 'kis súlyú szálkásító' edzés. Nagy súllyal lehet az izmot egyre nagyobb izomfeszülésre 'tanítani' illetve ilyen edzések után regenerálódva ha megfelelő a tápanyag ellátottság akkor az izomzat is elkezd fejlődni, növekedni előző állapotához képest.


Bizonyos esetekben lehet értelme a kisebb súlyokkal végzett edzéseknek, általánosságban a legtöbb ember dolgozhat nagyobb súlyokkal, hogy megalapozzák az izomzatukat.


OFF én nem pontozok, az első választ sem, csak nem értek egyet a szálkásító gyakorlatok létezésével vagy kifejezésével.

2013. júl. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha valaki elmondja nekem, hogy miért nem lehet magas ismétlésszámú edzéssel tömegelni, azt megköszönném! Gyanítom, hogy senki sem fog tudni értelmes és helytálló választ adni. Az edzésmódszert egyéni alkathoz kell választani. Csak úgy tudod meg, hogy számodra melyik az ideális, ha kipróbálod őket.
2013. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert kis súly mozgatását kis tömegű izom is el tudja végezni. Akkor meg minek épülne nagyobb izomzat, ami fölösleges energiát pazarol, több oxigént igényel.. Nincs ok. Az izomtömeg növekedésére két ok van: a nagy igénybevétel (nagy izomfeszülés) ÉS a kellően gazdag tápanyag ellátottság.

Ez nem azt jelenti hogy nagy súlyok nélkül nincs értelme edzeni.. de edzeni mindig értelmes, csak nem mindig a legnagyobb izomzat elérése a cél. Egy harcművész sem fog nagy súlyokkal dolgozni csak azért hogy nagyobb izomzata legyen. Nagyobb izomzata, ami hamarabb elfárad, esetleg lassabb.

2013. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Lehet nagy lábad akkor is ha nagy súllyal tízeket guggolsz meg akkor is ha lényegesen kisebb súllyal harmincakat. Csak valakinek az már sok, vagy csak lusta. Nagyobb tüdő és kitartás kell hozzá. Én lenyomtam pár magas ismétlésszámú edzést és nem egy leányálom, pedig amúgy sem szoktam 12 ismétlés alá menni semmiben. Számos előnye van a magas ismétlésszámú edzésnek, ehhez viszont kitartónak kell lenni, 1 hét alatt nem történnek csodák. Azért nem szeretik az emberek a 20-30as ismétléseket, mert 100ba nem tud belenyomni annyit...nem egy ego növelő módszer az biztos.
2013. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Osynho ***** válasza:

Az is szempont, hogy kisebb súly alkalmazásával nem lesznek olyan mikrorepedések, mint nagyobb súllyal. Ez talán értelmes és helytálló válasz. :)


Ettől függetlenül, valóban tud hasznos lenni a magasabb ismétlésszám, főleg, ha a szervezet hozzászokott a "hagyományos", 8-12höz, és ezzel máshogy terhelve ismét fejlődésnek indul.


Az a baj, ha valaki azt hallja, hogy szálkásítás, akkor elkezd napi 1000 felülést, meg fekvőt csinálni, ami inkább pin@legyezés, mint edzés.

2013. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet.


Szerintem erőnöveléshez és izomtömeg növeléshez is NAGY ellenállású edzés kell, ami kizárja a magas ismétlésszámot.


A sporttudomány nagyon dogmatikus, én ezt tudomásul vélve igyekszem nem az lenni.

De úgy gondolom, hogy a testépítők okkal használnak akkora súlyt, amivel nem tudnak 10-12-nél több ismétlést végezni + a kisebb súlyokkal való erősítés úgy tudom például a harcművészek edzésmódszere, de azért mert náluk a nagy izomtömeg ritkán volt cél, az izmok kitartásának növelése már inkább.


Nem tudom rendesen megcáfolni a kisebb súllyal arányosan több ismétlés - izomfejlődés elméletet, de elraktározom az infót, köszi hogy leírtad!

2013. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!