Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindent megértek, letudom...

Mindent megértek, letudom fordítani kapásból, de én nem tudok megszólalni németül?

Figyelt kérdés

"Mindent " megértek,szinte egyből,egyből fordítanám tovább,de amikor nekem kellene németül beszélnem akkor valahogy gondolkodom "hogyan az melyik szó,most mi kell ide" stb... és vagy annyit gondolkodok hogy elunom magam ,vagy nem tudok megszóllalni németül.

Ezen lehet segíteni valahogy?


2016. júl. 1. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Beszéddel. Élő beszéddel. Akkor is ha nem esik jól eleinte.


italki.com

2016. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most egy másik nyelvet tanulok, de nekem is az a tapasztalatom, hogy az olvasás és a megértés jobban megy, mint a beszéd és az írás. Ezeket viszont csak akkor lehet fejleszteni, ha gyakorolsz.
2016. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idővel fogsz tudni beszélni is. Én azt javaslom, hogy magadban gyárts le előre bizonyos mondatokat, amelyeket bármikor "zsebből" elő tudsz kapni egy beszélgetés során.

Én mai napig rengeteget beszélek magamban több nyelven. Csak pár percet. Amikor átmegyek a zebrán, amikor valamilyen cselekvést hajtok végre, amikor főzök stb... Minden áldott nap pár percet beszélek magamhoz több nyelven, és ez jártasságot ad, illetve nem hagy a màr megtanultakból kiesni. Nem baj, ha lassan rakod össze a mondatokat, amikor magadhoz beszélsz, akkor a sebesség nem számít. Viszont ez is segít. Persze emellett anyanyelviekkel is jó lenne társalognod, de az időd maximális kihasználása érdekében a napirended németül való összerakása mindenképp hasznos.

2016. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!