Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diplomáciában van valami...

A diplomáciában van valami előnye a skandináv (norvég, dán, svéd) nyelvtudásnak?

Figyelt kérdés

Diplomata szeretnék lenni (tudom, nagyon kevés az esély arra, hogy sikerül is), ezért most gőzerővel tanulok frandiául, oroszul és spanyolul. Angolból felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék hamarosan. Az érdekelne, hogy ezek után lenne értelme a skandinavisztika szakot is elvégezni, vagy ezeknek a nyelveknek semmi jelentősége nincs? Szenvedélyesen imádom Skandináviát, ezért jött az ötlet.


Tudom, hogy nem valószínű, hogy itt diplomaták fognak válaszolni nekem, de akármilyen véleményre kiváncsi vagyok, talán néhányan azért belelátnak ebbe a világba.


És köszönöm szépen előre is a válaszokat, tanácsokat! :)


2016. júl. 9. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Van, elég sok, ha abban az országban a Magyar nagykövetségen dolgozol vagy itthon az ő nagykövetségükön. De leginkább, ha kimész hozzájuk dolgozni, hatalmas fizetést fogsz kapni, majdnem annyit, mint ők, mert tudod a nyelvüket. Sokkal könnyebben fogsz náluk jól fizető állást kapni, ha beszéled a nyelvüket.
2016. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Arra van esetleg valami megoldás, hogy a többi nyelvtudásom se vesszen "kárba"? Jelenleg orosz szakon vagyok, és nem szeretném, ha ezt a skandi teljesen kiütné, vagy fordítva. :)

2016. júl. 13. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg nem üti ki. A kulcsa mindennek a gyakorlás. Olvass orosz nyelvű regényeket, újságokat, keress beszélgetőpartnert a neten (pl. italki.com). Van benne nem fizetős (ingyenes) rész is, de regelni kell. Vagy az alábbi oldalon van rengeteg orosz nyelvű videó (ha most a témától eltekintesz és nyelvtanulásként fogod fel), különböző nehézségű, és a legtöbb meg van magyarul is, tehát ellenőrizni tudod magad, csak a nyelvet kell átállítanod a lenyíló ablakban.

[link]


Ja, és skandináv nyelveken is meg vannak itt a videók, egy csomó nyelv elérhető itt, és ezáltal tanulható, gyakorolható, mert magyar nyelven is a legtöbb megnézhető ellenőrzésképpen.

2016. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!