Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg idegen...

Hogyan tanuljak meg idegen nyelvet használni váratlan helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegnap egy brit (legalábbis annak tűntek beszéd alapján) házaspár odajött megkérdezni, hogy ezt meg azt az épületet merre találják, mert hogy azt mondták nekik, hogy itt szálljanak le a buszról, de ők nem látják sehol. Tökéletesen megértettem, amit kérdeztek, és el is tudtam volna magyarázni rendesen, hogy merre menjenek, de hirtelen lefagytam, hogy most angolul beszéljek, így csak néhány szóban makogtam el nekik. Ha fel vagyok rá készülve, hogy más nyelven kell beszélnem, akkor nincs vele gondom, de ha így váratlanul odajön valaki, egyszerűen nem megy. De írásban nincs vele gondom, csak ha szóban kell.

Hogyan tudnék ezen változtatni? Vagy mással is előfordul ilyen?


2016. júl. 22. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Ne okostelefonozz annyit, ne fészbukozz annyit, és menni fog nem csak írásban a beszélgetés is!!!
2016. júl. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy lehet megoldani, ha rendszeresen BESZÉLSZ az adott nyelven. Ha megszokod, akkor nem blokkolsz le, de amíg csak írásban tudod a nyelvet, addig mindig.
2016. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni beszélgetéssel lehet megtanulni. Otthon, olvasva nem. italki.com
2016. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!