Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik 2 vagy több nyelvet...

Akik 2 vagy több nyelvet tanultok párhuzamosan, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Milyen technikával tartjátok életben mindegyiket?

Fontos, hogy egy nap csak az egyikkel foglalkozzunk?


2016. aug. 5. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A gimnáziumban folyamatosan 2 nyelvet tanultam. Sosem gondoltam, hogy valami különleges módon kellene hozzáállnom és hogy probléma lehet belőle.

Több nyelv tanulása estén nekem azóta is a legnagyobb problémám a szokott lenni, hogy elég időt tudjak szánni mindegyikre.

Az "életben tartási" technika a használat: munkához kell az angol, ezzel ez ki is van pipálva. A többit leginkább szórakozással tartom fenn: könyvek, filmek, zene stb.

2016. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én suliban tanutam angolt meg németet (utóbbi tanítási nyelv is volt számomra). Ha egy nap előjött mindkettő (azaz kb. minden nap :D ), nem jelentett különösebb problémát. Nekem inkább az volt fura, amikor mondjuk egy töri után (ezt németül tanultam) beültem egy magyar nyelvű órára vagy akár fordítva. Az eslő 5-10 percben hozzá kellett szoknom, hogy másik nyelven kell beszélnem. De olyan nem fordult elő nálam, hogy az angolt meg a németet összekeverjem. Inkább segítette egyik a másikat. :) Mindkét nyelven sorozatokat nézek, angolul meg németül is másikat. Vannak olyan napok, hogy mindkét sorozatból nézek részeket, de továbbra sem okoz problémát. Aztán biztosan felejtettem el egy rakás szót mindkét nyelvből, de annyi újat meg is tanultam. Tanultam még franciát is, azt a nagyjából A2-es "tudásomat" úgy tartom fenn, hogy olvasgatok francia nyelvű oldalakat, ha kedvem tartja, néha belelapozgatok a nyelvkönyvembe. Talán egyszer felfejesztem még a "sorozatnézési szintre" is. :)
2016. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!