Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes emiatt tanulni nyelvet...

Érdemes emiatt tanulni nyelvet? Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Több nyelvet tanulnok,de gondolkodok már egy ideje azon,hogy elkezdeném a hollandot.Tudom hogy nem a leghasznosabb nyelv,és a hollandok tudnak angolul.

Részben azért döntöttem így,mert valamennyire tetszik a nyelv (nem a kedvencem,de érdekes nekem és szívesen hallgatom) és van egy holland barátnőm,már évek óta ismerem,nagyon szeretem amúgy mint barátot,és tulajdonképpen ő lenne a fő motivációm.Amennyire beszéltünk Hollandiáról,a kultúráról,a nyelvről,így kezdett el érdekelni.És jó tanulni valaki olyannak a nyelvét,aki ilyen fontos nekem :)

Ez jó motiváció? És,ha nektek elmondaná egy külföldi barátotok,hogy az anyanyelveteket miattatok kezdte tanulni,örülnétek neki,vagy nem hülyeségnek tartanátok,vagy meglepődnétek?Hogy reagálnátok egy ilyenre?



2016. aug. 21. 01:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanulni mindig érdemes, és kedvtelésből a legjobb nekiállni. Nekem is van külföldi barátom, valamelyest beszélem a nyelvét (előbb kezdett érdekelni, minthogy összebarátkoztunk, de csak az utóbbi években álltam neki komolyabban), jó érzés, amikor megdicsér :) Őt nem érdekli a magyar, viszont van olyan magyar dal, amit annyira szeret, hogy betanulta a szövegét, ezt nagyon aranyosnak tartom.
2016. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet később tulipánt szedni, vagy szélmalomban melózni.
2016. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Tökéletes motiváció! :) Kiskorom óta kedvelem a hollandokat, egyszer majd én is rászánom magamat és elkezdem tanulni a nyelvüket.

Sok sikert! :)

2016. aug. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is az egyik legjobb motiváció. :)

Én is egy barátnőm miatt kezdtem el olaszul tanulni, és ő nagyon örült neki. (Viccesen megjegyezte, hogy ez azért nem jó, mert nem tud többet olaszul kibeszélni, ha én is ott vagyok. :D)

És tényleg motivál, amikor már legszívesebben a fejem verném a falba a 36-féle prepozíció és 25 kivétel után, mindig eszembe jut, hogy van miért folytatni. Szerintem elérhetőbb cél, hogy beszélhessek vele az anyanyelvén, mint hogy letegyek egy ilyen-olyan nyelvvizsgát.

2016. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megtanulnod, nagyon fontos a nyelvtudás, és több nyelvvel könnyebben is el tudsz esetleg helyezkedni. És igen, ez az egyik legjobb motiváció a nyelvtanulásra.

Ami pedig engem illet, én a lány helyében örülnék, ha miattam kezdi el valaki tanulni az anyanyelvemet, jó érzéssel töltene el, és hülyeségnek meg kicsit sem tartanám.

2016. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem lett egy flamand barátom véletlenül, és én meg most miatta kezdtem el hollandul tanulni, elég jó motiváció, az pedig a lehető legjobb, hogy van egy ismerősöd, akitől meg tudod kérdezni, hogy hogy kell valamit kiejteni, ahogy egy anyanyelvű ejtené, tudsz tanulni tőle bevett fordulatokat is, amiket tudsz majd használni, és hozzászoksz ahhoz, hogy hallgasd a nyelvet, úgyhogy nagy előnyöd is van. Egyébként mivel tanulsz, ha megkérdezhetem, mint szintén kezdő kis izé? Ha gondolod, privátban is válaszolhatsz :)
2016. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tdom, hogy kétéves téma, de ...


Amellett, hgoy maximálisan egyetértek az előttem szólókkal, még valamit hozzátennék. A holland mostanában az egyik legkeresettebb nyelv otthon. Sokan akarják tanulni, kevesen tanítják (tapasztalatból is tudom). És még valami: "A hollandok tudnak angolul." Igen, de a többségük éppen, hogy töri, vagy pedig nagyon szépen tudja, összehasonlíthatatlanul az átlag magyarral, de csak a konyhanyelvet. Mihelyt valami bonyolultat kellene kifejezni, az átlagember elakad, és ez nem baj! Van egy használható nyelvtudásuk, de NEM az anyanyelvük, és itt Hollandiában is joggal várják el legtöbb munkához a hollandot. Az, hogy a hollandok tudnak angolul, nem azt jelenti, hogy hollandul tanlni "fölösleges". Én egy év után azt mondom, igenis érdemes volt megtanulni a nyelvet, mielőtt kijöttem és hollandul kommunikálni mindenkivel. Mert lehet, hogy szépen meg tud írni egy tudományos szöveget, vagy jól útba tud igazítani egy turistát, de attól még a legmélyebb érzéseit és a finom árnyalatokat (amik a jó kommunikációhoz szükségesek) nem biztos, hogy ki tudja fejezni mindenki, sőt igenis van itt olyan is, aki nem tud angolul (rendesen). Ha hollandul tudsz, igenis jobbak az esélyeid itt, ha meg otthon vagy, gazdagabb vagy egy nyelvvel. Nem egy cikk szól arról, mennyire hasznos lehet egy ritkábban beszélt nyelv ismerete.

2018. aug. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!