Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet otthon továbbfejl...

Hogyan lehet otthon továbbfejleszteni az angol tudásomat? 16/f

Figyelt kérdés
Kezdő szinten tudok angolul, de szeretném tovább fejleszteni. Angol TV-t szoktam nézni (CNN). Milyen módszerrel lehetne továbbfejleszteni?

2016. aug. 24. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A TV nagyon jo, nezhetsz amugy filmeket is angolul. Eloszor nyugodtan lehet felirattal, kesobb megprobalhatod elhagyni. Hallgathatsz dalokat is es forditsd le a szoveguket. De te magad, tehat ne a zeneszovegrol keresd ki az egeszet, hanem amit nem tudsz, csak azt forditozd. Szerintem igy nagyon sok uj szot tanulni es mas is ugy meghallgatni a dalt, hogy ismered a szoveget :)

Amugy regisztralhatsz nemzetkozi levelezooldalakra is, bar ahhoz egy alap tarsalgasi szint nem art.

2016. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elozovel, en is sokat tanultam filmekbol, zenekbol es jatekokbol is.:)
2016. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Maggolni kell. Minél többet. Magolni jóóóóóóóóóóóóóóóóó.
2016. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző kihagyta, "magolni öröm". :)


Egyébként csináld azt, amit szeretsz, csak angolul pl játék, tv, sorozat.

Szerintem kezdő szinten CNN nézése nem valami hatékony, bár te érzed.

Szerintem jól tudnál fejlődni, ha vennél egy könnyített olvasmányt, mondjuk A2-B1 szintűt, lehetőleg adjanak hozzá hanganyagot is, és azon átrágod magad, ismeretlen szavak fölé meg odaírod a jelentését.


Pl: [link]

2016. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!