Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemesebb tanulni...

Melyiket érdemesebb tanulni második nyelvnek? Az oroszt vagy japánt?

Figyelt kérdés

Mindkettő egyformán érdekel és nem könnyen tudok dűlőre jutni a dologgal. Az egyik pillanatban az egyik érdekel jobban a másikban a másik. Mind a kettő meg nem valami szerencsés. .__.

Szóval ilyesmikre lennék kíváncsi, hogy melyikkel mennék többre mint második nyelv? Még akkor is, ha nem maradnék itthon, hanem külföldre mennék.

/Kis segítségként, angolt tanulom elsőként, szeptembertől végzős leszek. Az iskolában lévő második nyelvre vonatkozó választásomat meg marhára elszúrtam./



2016. aug. 25. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy elnézem Kérdező, még pár év nyalizás az oroszoknak, és kötelező is lehet megint...

"Április 4-ről szóljon az ének, felszabadulva zengjen a nép..."

2016. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettőben van lehetőség, elég felkapottak lettek mostanság. Ha egyformán érdekelnek, csak azt tudom tanácsolni, hogy azt válaszd, amelyiknél maga az ország, a kultúra is vonz valamennyire. Egy idő után a szókincshez és nyelvtani anyaghoz társulnak bizonyos kulturális ismeretek (történelem, irodalom, civilizáció...), ezeket pedig könnyebben sajátítod el, ha van hozzá motivációd :)
2016. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Európai szinten én az oroszt mondanám , gazdaságilag közelebb állunk hozzájuk mint a japánokhoz így több lehetőséget is tartogat az ország , azonban ha külföldön képzeled el a helyzetedet úgy változik országonként hogy melyikkel mennél ott többre ... az orosz ezenkívül könnyebb mint a japán , nem sokkal nehezebb mint az angol csak a logikája kissé más ...
2016. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma jött szembe velem egy diákmunka portálon, hogy bolti eladót keresnek, 700 Ft/óra, ha tud németül/angolul, 850Ft/óra, ha oroszul, 1300Ft/óra. :D

Lehet, hogy ez egy égi jel neked, Kérdező. :D

2016. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

2esnek tudod az a baj, hogy egyforma az érdeklődésem mind a kettő felé nyelvi és kultúra szintjén is. Tehááát mondhatom azt is, hogy szívás. 😇


4es köszi feldobtad a napomat. 😂

2016. aug. 25. 23:51
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Négyes ezt hol olvastad?

Ukrán-orosz anyanyelvi szintű tudással (külföldön végzett tanulmányok) keresek munkát, de sajnos nem nagyon megy...

2016. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó... Húú, melódiák vagy eudiák asszem. Talán eudiák.
2016. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igény egyikre sem sok van. Német, francia,olasz, holland, skandináv nyelvek. Ezekre láttam álláshírdetéseket. Az sem mindegy mi a nemed és mit szeretnél dolgozni. Üzleti életben mindkettő kultúra többre tartja a férfi partnert.
2016. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként egyik sem nehéz nyelv. Az angolnál könnyebb, logikusabb. Én tanultam ezeket.
2016. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Biomérnökivel szemezek nagyon abba az irányba szeretnék egyetemre is menni. Igen, lány vagyok...

Ausztráliát céloznám meg ha lenne rá lehetőségem a jövőben.


Aki az olaszt írta mint hasznosabb... Nézd, az olaszt tanulom kilencedik óta és isten ments. Igaz, direkt nem akartam róla írni, de mikor a tanár keresztbe vágja a nyelvről alkotott képedet (nem azt értem alatta hogy könnyű, hanem egyszerűen az akarástól és próbálkozástól való kedved elveszi) akkor azt mondom köszönöm nem. Olaszokhoz meg alapból se mennék még a jelenlegi helyzetben sem.

2016. aug. 26. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!