Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mit érdemesebb...

Szerintetek mit érdemesebb választani második nyelvnek, Német, vagy Spanyol?

Figyelt kérdés
Az első nyelvem Angol. Kérlek indokoljatok.
2011. máj. 12. 17:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
spanyol könnyebb elvileg...sztem azt.
2011. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia :)

Általánosban 6évig németet tanultam...nagyon utálom azt a nyelvet, ezért középiskolában angolt kezdtem, előkészítőre jártam és már a nyelvvizsgát is megcsináltam belőle, most spanyolul kezdtem tanulni, de szerintem nehezebb mint a német, és némettel valószínű többre is mennél. De nekem tetszik a spanyol és szeretnék abból is nyelvvizsgát tenni, és majd utána a németet is szeretném befejezni hogy ne vesszen kárba.

2011. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Spanyol
2011. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
én is utálom a németet,mert nehéz
2011. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Német, a gazdasági életben ezerszer hasznosabb, a cégeknél az angol után általában ezt a nyelvet követelik meg. Nem is igazán értem a spanyol körüli felhajtást, kb. semmi nem indokolja a személyes vonzódáson és a turizmuson kívül e nyelv tanulását. Szerintem spanyolt max. harmadik nyelvnek tanuld.
2011. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha nem utálod a németet, akkor német, ha utálod, akkor spanyol.
2011. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Németet, ha arra számítasz, hogy egyetemet fogsz végezni és komoly munkahelyed lesz műszaki vagy üzleti területen, ahol fontos lehet kapcsolatot tartani külföldi ügyfelekkel vagy munkatársakkal.


Spanyolt, ha arra számítasz, hogy egyszerűbb munkahelyed lesz, ahova nem kell nyelvtudás, és csak gyorsan túl akarsz lenni ezen az egész nyelvtanulás-cécón, mert kötelező.


A német hasznos, a spanyol nem. De a német nehezebb.

2011. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

21:51


"Nem is igazán értem a spanyol körüli felhajtást"


A spanyolmánia annak köszönhető, hogy valahogyan elterjedt, hogy a spanyol nagyon könnyű. Valóban nem nagyon nehéz, bár annyira azért mégsem könnyű, mint amennyire használhatatlan :)))

2011. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Hibát követsz el, ha a spanyolt választod.
2011. máj. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Vree ***** válasza:

Attól függ ithon gondolkozol-e. A német magyar embernek hasznos, más európainak is. Magyar cégeknél egyértelműen a német partner a gyakoribb.


Ha multiknál akarsz dolgozni, akkor bejöhet a spanyol. Itt a német a haszontalanabb, Mo.-n sok a német partner de Európán kívül a német nem érdekes. Viszont Brazília, Dél-Amerika még nem is olyan régen kedvelt leányvállalatműködtető hely volt (kb. olyan szinten mint Mo.) és amerikai viszonylatban a spanyol nyelvtudás a gyakoribb.


Én buliból kipróbálnám a spanyolt. :p A német az tényleg elég szemét tud lenni.


Viszont azt is vedd figyelembe, hogy anyagot is kell tudni szerezni hozzá, Mo.-n meg még mindig az angol-német amihez a legtöbb szótárt tankönyvet stb. nyomják...

2011. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!