Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasszal vagy spanyollal...

Olasszal vagy spanyollal kezdjek, ha mind a kettőt meg akarom tanulni?

Figyelt kérdés

Csak hobbiból állnék neki, tehát nem munkához kellene, viszont egy tisztességes középfokra mind a két nyelvből szeretnék eljutni. Angolul felsőfokon tudok, a munkám mellett napi szinten használom is, emellett még régen oroszt is tanultam az iskolában (igen, ebből lehet sejteni, hogy nem mai csirke vagyok :D ) szeretni nem szerettem, de jó voltam belőle, de az már régen volt.

Hallottam, hogy egyik után könnyebb a másik, de vajon melyikkel érdemes kezdeni?


2016. aug. 25. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hobbiból akarod tanulni akkor teljesen mindegy mert csak a kíváncsiság vezérel tehát tetszés alapján válassz

Az rendkívül nagy előny hogy meg van hozzá egy erős angol tudásod amit voltaképpen hasznosítani tudsz majd a tanulás során (francia, olasz, spanyol)

Az egyikből a másik kettő már következni fog mivelhogy gyakorlatilag - kisebb eltérésekkel - ugyanazok

Ami engem illet csak az olaszhoz tudok hozzászólni ugyanis abból valamint angolból szereztem középfokú nyelvvizsgát. Azt tudom mondani hogy nehéz sok dologra kell figyelni ugyanakkor logikus nyelv könnyen értelmezhető továbbá én nem próbáltam azonban sokan mondják hogy könnyen össze lehet keverni a két nyelvet

Magamtól kezdtem el akkoriban tanulni utána később eljártam magán tanárhoz egy nyár alatt felkészültem rá és elsőre sikerült is komplexen. A mai napig képben vagyok a nyelvvel tekintve hogy használom :-)

2016. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2016. aug. 30. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A spanyol szinten logikus,bar kell ido,mire raall az agyad,de utana menni fog.

Szerintem nagyon szep,es igazan kifejezo nyelv. Gazdag a szokincse,nem unalmas,jol varialhato. Spanyol szinjatszokorbe is jarok,ott jol tudok hangsulyozni,szineszkedni. Ehhez kepest magyarul egy negy soros verset sem tudok igazan nagy atelessel,oszinten elszavalni. Na mindegy.

Szerintem hallgass spanyol es olasz beszedet is,ha hallod,konnyebb lesz donteni. Bar lehet,hogy kivulallokent nem igazan fogod erzekelni a kulonbseget.

2016. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!