Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a velemenyetek ezekrol a...

Mi a velemenyetek ezekrol a nyelvekrol? Az angol mellett melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Angol NYEK-es osztalyba szeretnek menni. Masodik nyelvnek melyik lenne a lejobb? Kinai,nemet,francia,vagy spanyol?

2016. szept. 17. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálam német van az angol mellett. De a spanyol is tetszik.
2016. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
51%
Szerintem nemet. Nem nagyon kulonbozik az angoltol. Jo mondjuk kulonbozik de sok szo ugyan az. Es nem annyira kulonbozik mint egy Angol-Francia vagy Angol-Spanyol.
2016. szept. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Német
2016. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. De a nemetnek az angol mellet mi haszna lenne?:)
2016. szept. 18. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Én nagyon megbántam, hogy nem kergettem a spanyoltudást. Egyszerűen a leghasznosabb dolog a világon, nagyjából a világ 4. leginkább beszélt nyelve, és emellett valahogy olyan könnyen megtanulják az emberek. Két év, és már tudnak bármilyen szinten folyékonyan kommunikálni, kapcsolatokat kialakítani, és nagyon keresett is egyébként. Én francia-angollal sem panaszkodom, de nekem lényegesen tovább tartott franciául olyan szinten beszélni, mint bárki másnak spanyolul. Arról nem is beszélve, hogy spanyol után a francia, katalán, portugál és az olasz könnyen fog jönni, ha szeretnél még majd más nyelvet is megtanulni.

A másik nagyon hasznos dolog szerintem a német, viszont az nagyon nehéz, és Európán kívül, lássuk be, nem nagyon fogod tudni használni, pedig megszenvedsz majd a tudásért, míg franciául Afrikában, Kanadában, a Kis-Antillákon is beszélnek, így a világ egy kicsit megnyílik, ugyanannyi erőbefektetéssel, mint a némethez kell. De persze, koránt sem annyira nyílik meg a világ, mint a spanyollal, ami ráadásul valóban könnyű, az öledbe hullana egy jó lehetőség :D

2016. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Így van kérdező, a németnek az angol mellett semmi haszna nincs :)

Inkább tanuld a kínait, ha normális keretek között van rá lehetőséged.

Németet mindenki próbál tanulni magyarországon, páran tudnak is, kínait meg alig :) Szóval hajrá

2016. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Németnek az angol mellett semmi haszna nincs? Ezt gondold át még egyszer, és rájössz, hogy elég nagy hülyeséget írtál...
2016. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Nincs mit átgondolni mert attól hogy neked haszna van senkit nem erdekel ;) örülünk hogy tudod de felesleges, az angol mellett egy Magyarországon kevésbé beszélt nyelvvel többet érsz 😉
2016. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Te nagyon el vagy tévedve. Nyugat Mo-on rendkívül hasznos a német, az angol mellett is. Gondolj már bele egy kicsit...

Napi rendszerességgel használom mindkét nyelvet. Ahogy sokan mások Gy-M-S és Vas megyében.

2016. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Pont elegen vannak akik tudjak 😉

Azok közül is a legtöbb csak makogja 😂

2016. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!