Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú kínai nyelvtanban, a...

Alapfokú kínai nyelvtanban, a zái használatában segít valaki?

Figyelt kérdés

Már sokadik nyelvem a mandarin, autodidakta módon tanulom. Azonban van egy applikáció - ChineseSkill -, ami teljesen megzavar egy nyelvtanban, mert a neten azt nem találom sehol sem leírva, legalábbis ezt a fajta használatàt nem.

A "zài" használatával van bajom. Ha jól tudom, akkor helyek előtt használjuk egyfajta prepozicíóként - vagyis ige, de kábé at, in, on prepozicíó...

Pl.: Wǒ zài Shànghǎi shàng dàxué。

De ez az applikáció folyamatosan igék előtt használja és folyamatos jelenben fordítja angolra. Én úgy tudom, hogy a kínaiban nincsenek ige idők. Akkor most mi a valóság?

Pár példa az appból:

wǒ zài hē jiǔ。(I'm drinking wine.)

Tā zài hē shuǐ。(She is drinking water.)

Rénmen zài chī shuǐguǒ。(People are eating fruit.)


Szóval a zài használata a kérdés. Meg ha már kérdezek, bármilyen tippet szívesen fogadok, hogy milyen oldalakról/könyvekből érdemes tanulni. Cél a hsk3, majd pedig szeretnék legalább egy szemesztert Kínában tölteni.


Köszi szépen!



2016. okt. 1. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm! Ment a zöld mancs.
2016. okt. 1. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!