Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az hogy az At-rendeltetéssz...

Mi az hogy az At-rendeltetésszerűen előforduló tartózkodást, az In meg nem rendeltetésszerű tartozkodást jelent? Angol-preps.

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 09:24
 1/2 A kérdező kommentje:

I've been at the post office recently.- Ebbe mi a rendeltetésszerű tartozkodás, amikor lehet nem voltam egy éve ott?


Másik: My son is at the Hospital. Most ez nem azt jelentené, hogy rendszeresen odajár, mert valami betegséggel kezelik?


Szétbasz az ideg az ilyenektől.

2016. okt. 7. 09:27
 2/2 anonim válasza:
100%

Az anyanyelvem nekem az angol, szóval nem magyarázok túl jól magyarul, de megpróbálom.


A kérdésben lévő "szabály", azt hiszem, a következő lenne: az általános szabály az, hogy ha egy adott ponton állsz, az 'at'-et, ha egy kiterjedt helyen, aminek vannak rendes határai, akkor 'in'-t. De ha a helynek, ahol vagy, van egy rendeltetése, ami fontosabb, mint maga az, hogy hol vagy, akkor hiába kiterjedt, 'at'-et használsz. Pl. 'at school', mert az iskolában tanulunk, hiába vannak falai és kerítése, és 'at the airport', mert ott repülőgépre szállunk, vagy várunk valakit.

De nem jó, ha csak ezt a szabályt tudod, mert a kontextustól nagyon függ a perpozíciók használata, szóval nem jó arra, hogy általánosan megmondja, mikor melyiket kell beletenni a mondatba. Pl. függhet attól is, hogy álló vagy mozgó cselekvést végzel-e ott, és még egy csomó más apróságtól. Van olyan eset is, hogy mindkettő helyes.


A kórház esetén én így használom:

- I'm in the hospital - betegen fekszem a kórházban egy ideig (általában, de néha lehetsz úgy is 'in the hospital', hogy nem vagy beteg, a szövegkörnyezettől függően).

- I'm at the hospital - a kórházban vagyok, mint látogató vagy dolgozó, vagy csak egy rövid vizsgálatra jöttem, vagy nem is vagyok a kórházban bent, csak az épületnél.

És a harmadik lehetőség:

- In hospital - így, a névelő nélkül csak azt jelentheti, hogy beteg vagy. (Ezt lehet, hogy csak a brit használja így.)


Remélem, nagyjából érthetőre sikerült. :)

2016. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!