Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el angolul...

Hogyan kezdjek el angolul tanulni otthon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, hogy hogy kezdjek bele. Az érettségim kettes lett, szóval ilyen szinten állok jelenleg. Tudnátok segíteni, hogy kezdjem el? Valami könyv vagy szószedet ami nektek bevált? Esetleg valamilyen weboldal? A duolingot és társai ismerem, de szerintem az csak az alapokhoz elég. Mivel érdemes kezdeni, szótanulás vagy nyelvtan? Hogy tanulhatnám meg úgy a szavakat, hogy ne felejtsem el egy hét múlva?

Köszi a segítséget előre is.



2016. okt. 24. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én lassabb angol zenékkel szoktam gyakorolgatni, vagy esetleg megnézni az angol feliratot. Ha a lassabb zenék fordítása már megy, akkor mehetsz gyorsabbakra.

A zenét azért írtam jó példának mert sokan elundorodnak az angoltól mert magolni kell és kötelező.. de így egybekötöd valami jóval.

A filmeket is ajánlom eredeti nyelven megnézni. Utána jöhet az olvasás, egyelőre csak könnyebb híreket, cikkeket. Utána belekezdhetsz könyvekbe is. (Persze azért ne mindjárt Harry Potterrel kezdj :D)

A kiejtést meg leginkább hangos beszéddel tudod fejleszteni, ha van egy ismerősöd aki esetleg nem magyar és tud angolul, azzal neki is kezdhetsz a társalgásnak.

Ha nincs ilyen személy, akkor csak szimplán vedd fel a telefonoddal az angolod, visszahallgatod és tudni fogod mi nem hangzik úgy mint egy anyanyelvi beszélőjé.

Ha filmeket nézel gyakorlásképp, akkor inkább az amerikai angolt tanulgasd, a brit csak megfog kavarni és nem annyira érthető. Ha az amcsi megy, jöhet a brit cockney :)

2016. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

válassz ki egy angol nyelvű sorozatot, ami érdekel.

töltsél le hozzá magyar és angol nyelvű feliratot is, és nézzed mindkettővel.

az ismeretlen szavakat szótárazd ki, az érdekesebb mondatokat és a fordításukat írjad le, az ismeretlen nyelvtani szerkezeteknek nézz utána.

Ha szeretsz olvasni, akkor vegyél vagy rendelj egy angol nyelvű rövidített könyvet, mindegyikre rá va írva a szókincs (pl 1000 szavas vagy 1500 szavas szókincshez.)


Én így csináltam, miután kinyomtak a középfokún, és 6 hónap múlva felsőfokút tettem le.

2016. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. okt. 30. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!