Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok angolul megtanulni?

Hogyan tudok angolul megtanulni?

Figyelt kérdés
Alap dolgokat tudok és van heti 5 angol órám is, de ebben az évben szeretnék középfokút tenni.Mit tudok tanácsolni ha nem akarok magántanárnak fizetni otthon egyedül megtudnék tanulni?

2015. szept. 19. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

En az olvasast ajanlom es nezz sok YouTbe-ot valamint sorozatokat/filmeket angolul.

En ezt csinaltam, raszoktam, hogy a filmeket angolul toltom le es a feliratot is elhagyom. Mar evek ota csak eredetiben nezem, nekem nagyon sokat segitettek! (Angliaban elek)

2015. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jó a filmnézés, csak van egy hátulütője: én spanyolul beszélek, de nem voltam kint már évek óta. Szinten tartáshoz használom a filmnézést, de sajnos ez csak egy egyirányú folyamat: amikor spanyolokkal találkozom, akkor NEM JUTNAK ESZEMBE A SZAVAK! szóval be igen, ki nem jönnek :D
2015. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem akkor nézek sorozatok angulul de angol felirattal vagy magyarral? vagy csak simán angolul mert ugy nem hiszem hogy nagyon meg fogom érteni
2015. szept. 19. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Eloszor magyar felirattal kezdd, majd angollal, kesobb anelkul. De ha elsore erted az angolt, mondjuk csak nem minden szot, akkor johet rogton az angol felirat. Ugy az ismeretlen szavakat ki tudod kovetkeztetni a szovegkornyezetbol. Szerintem nem erdemes a magyarral veszodni, csak megzavar es a magyar szavakra koncentralsz az angol helyett, hisz magyarul olvasol vegsosoron.
2015. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm
2015. szept. 19. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dohár Péter, Kis angol nyelvtan alapmű, mindenképpen vegyed át.
2015. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megnézem:)
2015. szept. 19. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!