Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mivel kezdenétek a nyelvtan...

Ti mivel kezdenétek a nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Tanultam már korábban és most a duolingoval tanulom az angolt. De elèg gyorsan végzek az anyagokkal viszont ugy erzem nem tanultam semmit.


Nem merek magamtol mondatokat mondani mert felek hogy az nem jo.


Tanfolyamra nem tudok elmenni mert a 6 hós kisfianat egyedul nevelem segitsèg nelkul.


2016. nov. 1. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:

duolingo max. szokincsbovitesre jo

nezz filmeket eredetiben, max. eredeti nyelvu felirattal

2016. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit te szeretnél, folyékonyan beszélni idegen nyelven nagyon nehéz, nagyjából a középfokú nyelvtudásnál áll össze valamennyire a dolog, de rendesen még akkor sem, én középfok után is folyton megálltam a beszédben, felsőfok felé már javul ez. A dulingon viszont nem fogsz felsőfokon megtanulni. Amit érdemes, meg kell tanulni az egyszerű beszédet, és akkor fogsz merni kommunikálni, ehhez nagyon jók a cd-vel kapható kisméretű angol nyelvű regény átiratok, ezek le vannak egyszerűsítve, akár A1-es szintre is, minden nagyobb könyvesboltban kapható nagy választékban. A legtöbben szerintem azért félnek a beszédtől, mert tökéletesen akarják lefordítani a magyar mondatot, pedig az angolhoz muszáj leegyszerűsíteni, ők nem olyan bonyolultan beszélnek, mint a magyarok.
2016. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam valahogy így nézne ki:


1. Villám angol kazetták

2. "Bonyolultabb" szövegek megtanulása (nekem mindig sokat segített, ha voltak mondatok, amiket kívülről tudtam és kicsit az aktuálisan általam összerakott mondatok szintje fölött volt).

3. Szókincsbővítés

4. Olvasás / filmnézés (ezt szerintem csak akkor érdemes elkezdeni, ha már legalább nagyon alap mondatokat megértesz, mert különben nem okoz örömet).

2016. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!