Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel német és...

Hogyan készüljek fel német és angol nyelvvizsgára egyedül, otthon?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs pénzünk külön tanárra, mert biosz-kémia külön tanárhoz járok, és szörnyen drága így is maga a két óra, meg az odautazás (a környékben nincs, így kicsit messzebbre kell mennem) így marad az alapóra. Angolból nagyon jó nyelvérzékem van, és tankönyveket is örököltem. Angolból középfokút szeretnék letenni. Németet jelenleg A1-es szinten beszélem, év végére A2-es tankönyvet fogjuk befejezni. Még két évig fogom tanulni, viszont alap óraszámban, így nem biztos, hogy összejön otthoni rátanulás nélkül a közép, az alapban visznt bízok.

Akik otthon, egyedül készültek németre, hogyan csinálták?

Elsősorban nem a nyelvvizgára hajtok, hanem a biosz-kémia emelt érettségire, ugyanis nem kapok pontot nyelvvizsgáért. Viszont lehet, hogy pár évre ki fogunk költözni német nyelvű helyekre (Ausztira, Németország), és szeretnék erre felkészülni, meg persze azért a nyelvvizsga sem ártana.

Angolból is szívesen fogadok tanácsokat



2016. okt. 8. 07:27
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Középfokúra felkészítő tananyag, egyéni, otthoni tanulásra, cd-vel, stb.

A másik, hogy kiválasztod a nyelvvizsgatípust, amit szeretnél megcsinálni (mivel ezerféle van), és ugye akkor tudni fogod, milyen feladatokra kell felkészülnöd (pl. kétnyelvűn mindkét nyelvre van fordítás, szövegértés, magnó, stb.)

Itt az ellenőrzést látom gondnak, hogy nincs kontrollod.

Régen (vagy húsz éve nyelvvizsgáztam németből), nekünk gimiben meg kellett venni néhány (vagy ajánlott volt megvenni) nyelvvizsga tesztkönyvet, amelyekben hátul megtalálható volt a megoldás is. (Nemcsak szó szerint a tesztekre van, hanem típusfeladatokra is). Ilyen könyvek ma is vannak bőven, a sokféle nyelvvizsgának megfelelően. A típusfeladatokat kell gyakorolni, egy nyelvvizsga előkészítő tanfolyamon is ezeket csináltatják. Azokat mindenképpen kell gyakorolnod, és ha veszel egy fent ajánlott kreatívos tananyagot, szerintem még akkor is kell ilyen könyv. Sajnos beruházás nélkül fentiek miatt nem lesz jó (ld. típusfeladatok). A fenti tananyag amúgy jó, és a beszédgyakorláshoz, szókincs, stb. is tök jó lenne, ha pl. kiköltöztök, de addig mégsem mégy nyelvvizsgára. Nekem feszt ajánlották az idegen nyelvű filmeket, egyet sem néztem meg mikor az angolra készültem.

2016. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!