Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Neked mennyi ideig tartott...

Neked mennyi ideig tartott elsajátítani úgy az Angolt, hogy bármikor, bárhol megérted szinte?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan emberek segítségét szeretném kérni, akik szinte már anyanyelvi szinten beszélik az angolt, de kíváncsi vagyok mindenkire, aki ha leül megnézni egy filmet, eredeti angol nyelvű szinkronnal, felirat nélkül érti a szövegnek legalább 90%-át.


Számodra mi az a tevékenység, ami szerinted a legjobban fejleszti a angolodat?


Sajnos nem tudok minden nap olyan emberekkel beszélgetni akik anyanyelvi szinten beszélik a nyelvet, de azért amit lehet megteszek.


Értem ezalatt hogy nézek online oktatóanyagokat, angol nyelvű videósokat, filmeket, könyvet olvasok angol nyelven, bbc,cnn és hasonló hírportálokat olvasgatok, skypeon beszélgetek angol anyanyelvű emberekkel, szinte minden eszközömet angol nyelven használom pl: telefon. És ha eszembe jut, még próbálkozom azzal is, hogy a gondolataimat is angolul fogalmazzam meg, amikor csak simán gondolkodok valamin :)


Illetve amit még szeretnék megkérdezni, hogy mennyi idő alatt sikerült úgymond "Áthangolni" az elmédet hogy megértsd a beszélt szöveget?


A Brit és az Amerikai angolt is ugyanúgy megérted?


Válaszodat köszönöm! :)



2017. jan. 14. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Egy évad doctor house és 1 hónap külföldön. Összesen kevesebb, mint 1 év.
2017. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jan. 14. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Én 1 év alatt megértettem mindent a filmekből/sorozatokból amiket angolul néztem. Nekem az angol/amerikai filmek/sorozatok illetve a könyvek segítettek megérteni mert nem lenyomták a torkomon mint annó az iskolába ha nem azért olvastam/néztem őket mert érdekelt.


Beszélni pedig úgy tanultam meg hogy feliratosan néztem filmeket és minden eggyes mondatot ismételtem a szereplőkkel. Hangosan olvastam angol könyveket és cikkeket. Az utolsó lépésben pedig külföldiekkel beszélgettem. Utána 14 évesen kiköltöztünk angliába kb 2 év múlva már senki nem kérdezte hogy honnan jöttem.


Szerintem a lényeg az hogy azért tanulj mert élvezed. Én akkor láttam hatalmas változást amikor azért kezdtem el tanulni mert érdekelt.

2017. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
6-7 hónap
2017. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. jan. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!