Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e most elkezdenem?...

Érdemes-e most elkezdenem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok gimnáziumban. Elsődleges nyelvem az angol (heti 5 órában) másodlagos az orosz (heti 3) Az oroszt mióta föl kellett vegyem (anyám unszolására...) bele sem nézek a könyvbe, folyton puskázom, nem tanulok, mert nem köt le, nem szeretem, szerintem végtelenül szörnyű egy nyelv. De szeretnék tanulni még egy nyelvet, ugyanis hallottam olyasmit, hogy egyetemen a diplomához szükséges két legalább középfokú nyelvvizsga (ez igaz?) Milyen nyelvet tudnék a közeljövőben elkezdeni, hogy negyedikre meglegyen egy középfokú nyelvvizsgám? Köszönö a válaszokat előre is. :) 16/L
2010. máj. 5. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden egyetemen kell két nyelvvizsga. Van ahol csak egy kell, van ahol meg kettő...kehet, hogy egy szaknyelvit is kérnek...sulifüggő.

Talán az olasz nem olyan nehéz.

2010. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Spanyol vagy olasz. Sokan azt mondják, hogy elég könnyű nyelvek, állítólag a spanyol könnyebb, mint az olasz, én nem tudom pontosan, mert nem tanultam. Az olaszt jóval kevesebben beszélik, de megérthető vele a spanyol, és fordítva(valamint valamennyire megérthető velük a román és a francia nyelv írásban), és mind a kettő nyelv "jó valamire", úgyértem nem olyan, mintha eszperantóul vagy lováriul tanulnál, amiket azért szoktak tanulni, mert pont kell nekik még egy nyelvvizsga... De persze fontos, hogy olyan nyelvet tanulj, ami tetszik is, mert látod, milyen az, ha olyat kell tanulj, amit nem szeretsz.

Én németül tanulok angol mellett, a suliban lehetett volna franciát választanom helyette, de nekem kimondottan tetszik a német, bár valóigaz, hogy nem egy egyszerű nyelv :)


16/F

2010. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Sajnálom, hogy nem tetszik az orosz. Nagyszerű nyelv, hasznos és érdekes is. Talán egyszer rájössz, hogy kár volt utálni és megkedveled.


2. Ha tudsz angolul, akkor ha nagyon könnyen és gyorsan meg akarsz tanulni egy másik nyelvet, az vagy a francia, vagy a spanyol legyen. A szavak majdnem felét ingyen kapod (óriási a közös szókincs az angollal), és a nyelvtan is nagyon hasonló (nagyon hasonló az igeidők rendszere, mármost az angolban, a spanyolban és a franciában is az igerendszer a nyelvtan egyik fő nehézsége, tehát nagy könnyebbség, hogy az angoltól ezek alig térnek el).


3. A spanyol kicsivel könnyebb a franciánál, és az angollal való szóegyezések is nyilvánvalóbbak, de "cserébe" a spanyol sokkal kevésbé hasznos, mint a francia. A francia csak kicsivel nehezebb a spanyolnál, de sokkal hasznosabb.


4. Az újlatin nyelvek között a spanyol van "középen". Aki tud spanyolul, az teljesen jól megért egy portugál (leírt) szöveget és némi odafigyeléssel egy franciát is (olaszt kevésbé!). Ugyanakkor a beszélt olaszból képes ezt-azt elcsípni (francáiból és portugálból kevésbé). Ha az egész újlatin tábort fel akarod idővel göngyölíteni, akkor a spanyollal vagy a franciával érdemes kezdeni, mert ezek vannak középen és ezek hasznosak. Az olaszt nemzetközileg nem használják, még a portugál is jóval hasznosabb nála. (Viszont könnyebb a portugálnál és a franciánál).

2010. máj. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hű :)) a spanyol nekem is tetszik, a következő dolog az lenne, hogy hol tudnám tanulni Gyulán :)) Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 6. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!