Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan ismételjem az angol...

Hogyan ismételjem az angol szókincsemet, hogy ne legyen unalmas?

Figyelt kérdés

sziasztok

Feltétlenül szeretném növelni az angol szókincsemet. Mivel sok a dolgom, ezért csak kevés szót tanulnék naponta,a olyan 5-öt. Ha ezt nagyjából betartom, akkor 2 év múlva 3500 szót fogok tudni ( kb ennyi szóval szeretném növelni jelenlegi szókincsemet ). Na nem is megtanulásukkal van a gond, hanem az ismétléssel. Azt szeretném elérni, hogy ezek a szavak úgy rögzüljenek, hogy ha ránézek a szóra akkor ne keljen gondolkodnom, hogy mit is jelent, illetve minél többet jó lenne belerakni az aktív szókincsbe. Ehhez állandóan elő kell vennem, és ismételni, de azt vettem észre, hogy ilyenkor miközben olvasom és mondom fel a szót, gyakran bealszom, elkalandoznak a gondolataim, és sok szót csak akkor tudok ha előtte egyszer elolvasom. Tippeket, ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok.



2017. febr. 6. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogod magad nyitsz egy excelt. Felosztod pár oszlopra egy oszlopba csak azok a szavak kerülhetnek amiket megszeretnél tanulni. A többi helyre csak a mondatok többi része. Ha már minden szóval elégedett vagy egy bizonyos mondatszerkezetben megcsinálod ugyanígy más mondatokkal.
2017. febr. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet, köszönöm a válaszodat !
2017. febr. 6. 00:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Más ötleteket is szívesen fogadok
2017. febr. 6. 00:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hollandul van az oldal, de csak a downloadra kattintasz, és angol lesz a program, amit letöltesz. Be tudod vinni a szavakat, és a program teszteket gyárt neked, beállíthatod, hogy meddig kérdezze (érdemes úgy, hogy egy szót addig kérdez, amíg biztosan nem emlékszel rá), és aztán a végén csinál egy statisztikát, hogy mennyit rontottál, melyik szót hányadjára tudtad magabiztosan, stb. Szerintem tök hasznos szoftver, én szeretem.

2017. febr. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak tanulókártyás oldalak, pl:memrise,de szerintem amint egy szót párszor átismételtél olyan cikkeket , történeteket kell keresni,amiben előfordulhat. Ehhez segíthet pl: a fraze.it
2017. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
olvasd fel őket mp3-ra és hallgasd jövet-menet
2017. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fentebb említett excelben egy külön oszlopban jelöld meg, hogy az illető szó főnév, stb. Aztán egy véletlenfüggvény többszöri alkalmazásával angol és magyar alapmondatokat gyártasz (ugye, ragok, stb nem lesznek), és azokat fordítod át a másik nyelvre.
2017. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismételni hiába ismétled és magolod. Az angol tanárok is filmet,sorozatokat néznek és így tartják fennt a szókincset. Én azt tanácsolom, gyűjts ki napi 5 szót, írj mindegyikkel egy-egy mondatot. Így sokkal könnyebben megragad a fejedben és nem felejted el. De ez mellett:

-nézz angolul videókat,sorozatokat,filmet

-google-be csak angolul keress mindent amit csak lehet!

-állítsd át a telefonod, számítógéped angolra

-olvass híreket angolul


Ha ezt csinálod, nagyon sok szó fog rád ragadni! Sokkal jobban jársz mint a napi öt szóval. Hidd el nekem ha kimész angliába, hiába tudsz 10.000 szót, ha nem érted hogy mondják ki őket mondatokban. Csak úgy lehet jól megtanulni ha élőnyelvet hallgatsz.


Ui:

-ne úgy akard megtanulni a szavakat hogy magyarra le tudd őket fordítani, hanem hogy megértsd! Tudom ez furán hangzik, de hidd el, később nagyon sok olyan szó lesz ami csak angolul fog eszedbe jutni:)

2017. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 VajdaRobi válasza:

Ne szavakat tanulj!!

Helyette kifejezéseket. 100x hatékonyabb. Van egy csomó hasznos módszer erre.

2017. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvass eredeti angol irodalmat. A cél:minél kevesebb szótárhasználat. Ami nagyon nem megy szövegkörnyezetből sem, akkor pedig egynyelvű szótár.
2018. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!