Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második nyelvnek melyiket...

Második nyelvnek melyiket érdemes tanulni az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

japán (tudok pár szót, pár mondatot, el tudom olvasni a hiraganákat, katakanákat és vagy húsz kanjit)

újgörög (pár szó, tudok görögül olvasni)

svéd

hindu


(az utolsó kettő is érdekel)


2010. máj. 8. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

japán, de inkább kínai


mivel elkezdték felvásárolni nyugat európát, 20 év múlva angol mellett japán/kínai lesz a kötelező nyelv.

2010. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez így hülyeség. Szerinted a sok amerikai meg fog tanulni kínaiul? Vagy a britek? A következő 200 évben kizárt.
2010. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: igen, ha anyagi érdekük fűződik hozzá, kénytelenek lesznek megtanulni. szerinted manapság azért tanul sok magyar angolul, mert hirtelen rájöttek, hogy milyen szép nyelv? 20 éve még az orosz volt kötelező, szóval nem kell 200 év a váltáshoz.
2010. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld, amelyik igazán érdekel és haszonsítani is tudod..

te tudod milyen szakkörben, területen szeretnél elhelyezkedni és dolgozni és azt is mely országban esetleg..

A svéd és újgörög nyelvet nem sokan beszélik, szinte csak az adott országokban és max a szomszédaikban elvétve, úgy hallottam a svéd az angol és a német mixe, könnyen tanulható.. viszont nem sok kapcsolatunk van a svédekkel, így nem javasolnám

a japánnak előbb lenne értelme, pláne hogy milyen felkapott lett az utóbbi 5-10 évben..

Európán belül az angol mellé a német, francia és spanyol a nyerő,

Amerikában a spanyol és a francia,

Keleten jöhet a kínai és a japán..

Afrika több országában hivatalos a francia, van ahol a spanyol, portugál és akad ahol a német..


kérdésedre válaszolva, én a japánra szavazok

2010. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kínaiak nem szeretik, ha a barbárok túl jól tudnak kínaiul.
2010. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél kezdeni velük...a japán nem rossz; a kínai nem kell, mert bizony nem fognak megtanulni szerintem kínaiul itt európában csak azért; a svéd germán nyelv, hasonlít a németre, de a hangzása teljesen más, a nyelvtana pedig milliószor könnyebb a németénél, és ha tudsz svédül, akkor megérted a norvégot és írásban a dánt, viszont errefelé nagyon egyik sem kell; de az újgörög és a hindu mégúgysem. De mint mondtam, attól függ, mit szeretnél vele kezdeni :)
2010. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!