Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel egyedül...

Hogyan készüljek fel egyedül az angol felsőfokra?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok menni tanárhoz, mert nincs pénzünk...

De a pluszpont miatt kell a felsőfok angolból.


Nyáron tudom elkezdeni az intenzív tanulást, korábban sajnos nem(megvan rá az okom).


Szerintetek hány hónap alatt tudnék felkészülni? Ha végigtanulom a nyarat, akkor decemberre(esetleg októberre) elég felkészült lehetnék?


Tudni kell rólam, hogy viszonylag nagy a passzív szókincsem, rengeteg filmet nézek így a halláskézségem se utolsó, szövegértés és nyelvtan pedig jól megy. Beszélni kell jobban megtanulnom, pontosabban csak önbizalmat kell növesztenem, mert az nincs és így nem nagyon merek beszélni:(


A legfőbb gondom az, hogy nem tudom, hogy miből tanuljak.. Annyira tág a felsőfok, hogy nem tudom hol elkezdeni, hogy helyesen csináljam... Megvettem az 1000 questions 1000 answers nevezetű könyvet, ez a szóbelire biztos hasznos lesz.


Valaki, aki már volt felsőn, segítene a követelményeket elmondani nekem? (ECLre gondoltam amúgy)

Vagy hogy miből/hogyan készült fel?


Tanárhoz majd csak a vizsga előtt tudok menni, beszélni. De addig is tanulni akarok gőzerővel!


Egyáltalán lehetséges egyedül felkészülni? Úgy gondolom, hogy sok-sok szót egyedül is meg tudok tanulni, csak valaki mondja meg, hogy miből :(


Elfogadok mindenfajta segítséget, köszönöm szépen!


2010. máj. 9. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtannál ugyannyit kell tudnod középfokon, mint felsőfokon. A kettő közti különbség a szókincs és a témakifejtések között van, ezeket pedig tudod egyedül is fejleszteni. Nem tudom, hogy van-e mikrofonod, de felmehetsz a www.sharedtalk.com-ra ahol így tudsz beszélgetni külföldiekkel addign is, amíg nem mész tanárhoz.
2010. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A levelezőpartner egy jó gondolat, segíti a szókincsed növelését, feltéve ha az illető angol anyanyelvű vagy közel áll a szinthez :)

nyelvvizsgán leveleket is kell írni, így nem árt, ha van ki ellenőrizze azokat. Gyakorold azt is, hogy időre megírd őket, mert én jártam már úgy sajnos, hogy kifutottam az időből és nem tudtam befejezni :( 250-300 szó a terjedelem ha jól tudom..

A nyelvtant meg tudod tanulni magadtól, vannak a neten nagyon jó gyakorlófeladatok, ECL-en nem is nagyon foglalkoznak vele.

A filmek, youtube lyrics-ek, hangos könyvek segítik a megértést, amit - te is jól írtad- a magnós feladatnál tudsz hasznosítani

olvass különféle angol újságokat (interneten elérhető egy csomó), azokban politikai, gazdasági, egészségügyi, környezet(védelmi)i és hasonló mindennapi témák vannak, ilyen nyelvezet és nehézségi szint lehet a vizsgán is. Emellett olvass mást is, ezzel is gyakorolhatod a szövegértést.

Az ECL-nek van vizsgafelkészítő könyve, ha jól belefolytál a tanulásba, érdemes lenne beszerezni és azt is átlapozni :) csak hogy ezzel is rögzüljenek a feladattípusok, felmérd meg tudod-e csinálni időre :)

a szóbelire teljesen jó az 1000 kérdés és válasz. A vizsga honlapján fent vannak a témakörök, általában mindenhol hasonlók, így a könyv ezeket dolgozza ki. Ezeket átolvasod, írsz magadnak tételeket, hozzáteszel, elveszel belőle és megtanulod :) ez magadtól is megy, és egy kicsit is tudó angolosnak felmondod (barát, családtag akárki). Ő kérdezhet, te válaszolsz és már gyakorolgattad is a beszédet.

Én még tudnám ajánlani a youtube lyrics-eket. Szerintem nagyon jó kikapcsolódásként. Kiválasztod a kedvenc zenédet, 1-2x meghallgatod és próbálod azonos tempóban HANGOSAN olvasni (ha úgy megy akkor énekelni :P) ezzel rákényszeríted magad a 'beszédre'. ha ezt csinálod 1-2 hónapig, nem lesz idegen a fülednek, hogy te magad is angolul beszélsz, és nem azon fogsz idegeskedni tudat alatt, hogy milyen fura és kellemetlen a helyzet. Ez szépen lassan erősíti az önbizalmadat, javul a kiejtés is, mert rájössz, hogy gondolatban másképp eltje(né)d.. :)


Szóval, szerintem kellő szorgalommal menni fog. A leveleket és a szóbeli részt kell tanárral gyakorolni, levélformákat megtanulni és ilyenek :)


Sok sikert, aztán Karácsonyra legyen a fa alatt az a bizi :)

2010. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. máj. 10. 09:21
 4/8 anonim válasza:
100%
Én is a külföldiekkel való chat-elést esetleg mikrofonon beszélgetést ajánlom, persze ha felsőfokúra készülsz akkor biztos észreveszed hogy ki mennyire beszéli helyesen az angolt :) de azért mégis jobb ha anyanyelvűvel beszélsz, és ne szokj rá a rövidítésre ^^ néha magamon észrevettem hogy akaratlanul mondtam hogy wanna a want helyett meg hasonlók. De én is sokat köszönhetek annak hogy külföldiekkel chat-elek, mert abban is segít hogy gyorsan tudj reagálni a dolgokra bármilyen témában, és erre szükség van a szóbelin. Én tavaly érettségiztem emelt szinten angolból 5ös lett ugyan, de középfokú nyelvvizsgát kaptam mellé, és én is felsőfokra szeretnék felkészülni és ősszel letenni. Jah és lehet hülyeség, de én néha magyar barátaimmal beszélek msn-en vagy élőben angolul, hogy azért gyakoroljuk ( mert nekem gimiben idén megszűnt az angol és franciát kezdtem el tanulni) A beszéléssel én is gondban voltam, mert ideges voltam hogy ugyan jól ejtem ki a szavakat vagy nem? Aztán mostmár ezt is leküzdöttem ( igaz hogy a szóbeli érettségi előtt elmentem 4szer különtanárhoz) de ezt elérheted barátokkal is, vagy ahogy írta más is youtube-n énekelgetsz angolul :D aztán az még ki is kapcsol és még a szókincsed is fejlődik ahogy mondtad passzívan :) még van egy kicsi jegyzetem amit különtanárral vettem, kifejezések amiket azelőtt nem is ismertem, szóval emelt szinten vannak, ha gondolod akkor priviben írj, és leírom neked szivesen hátha segít :)
2010. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd ki a nyelvizsgaközpontot, ahová menni szeretnél, nézd meg a honlapjukon mi a követelmény. Sok nyelvizsgaközpont ad ki saját könyveket, ami segít a felkészülésben, mert azokat a típusfeladatokat gyakoroltatja, amit kérnek.


Az 1000 kérdés-válasz jó, de a többi könyvvel légy óvatos, előfordul, hogy hibás megoldások vannak benne.


Írtad, hogy nincs pénzed tanárra. De talán érdemes lenne utánanézned egy-két nyelvizsgaközpontnak, amelyek nyelvtanfolyamot is tartanak. Vannak olyanok, akik garantálják a nyelvizsgád megszerzését. Ők begyakoroltatják a feladatokat, és csak olyannal találkozol a vizsgán, amit előtte megoldottal. 40 000 körül van egy tanfolyam, még részletfizetést is ajánlanak. Ha csak a pont miatt kell a nyelvizsga, próbáld meg! Ha bejutottál meg lesz időd, hogy rendesen elsajátítsd a nyelvet felsőfokon és megcsinálj egy "erősebb" nyelvizsgát!

2010. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül készülök fel a nyáron az emelt szintű érettségimre , és nyelvvizsgázok is ősszel, hogy letudjam a kettőt :) Még talán annyit tudnék hozzátenni, hogy a szófordulatokat, mondásokat is érdemes megnézned, ige és melléknév vonzatokat, phrasal verb-eket és idiómákat. [link] ezen az oldalon van is egy idiómaszótár. Talán még a könyvesboltban is megnézhetsz 1-2 könyvet, például nyelvtanhoz nagyon jó Dohár Péter Kis angol nyelvtan c. könyve, kb 2000 ft, és tényleg hasznos ;)A szóbeli miatt 2-3x érdemes lenne tanárral beszélgetned, a sulidban ha van lektor, őt is megkérheted rá. Sok sikert!
2010. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! És nektek is sok sikert! :)


Amúgy találtam egy idiómás kiskönyvet itthon, nagyon tetszik. Ilyen átvitt kifejezések vannak benne, gondolom ezek hasznosak lesznek (remélem)

2010. máj. 12. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudok egy nagyon jó könyvet, én is ebből készülök, igaz, én középfokra, de sok felsőfokon használható dolog is van benne. Pl. állandó kifejezések, gyakori hibák, problémás szavak, szóbelin előforduló szituációkhoz jól hangzó mondatok, sőt, egy csomó szleng kifejezés, bár ez neked most nem annyire kell...stb.

Nagyon jó stílusa van az ürgének, és érthetően is magyaráz.

A címe: Martin Csaba: 2B or not 2B

2010. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!