Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt tanulok a suliban de...

Angolt tanulok a suliban de nem megy?

Figyelt kérdés
Mar ötödik óta tanulom, de egyszerűen ki nem állhatom azt a nyelvet, és az a probléma hogy angol tagozatos iskolába járok és két év múlva emelt szintű érettségit kéne letennem. Tudom, hogy otthon is kéne gyakorni, de nincs semmi motivációm a tanulására. Tudom, hogy fontos, meg, hogy angol nélkül semmire sem megyek, de képtelen vagyok otthon neki állni. Jövőre fogok olaszt tanulni, amit már most imádok (a hangzását, a kultúrát meg mindent ami olasz) még a spanyol tetszik nagyon. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan vehetném rá magam az angol tanulásra vagy van ugyan ilyen helyzetben? 14/L

2017. márc. 6. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
MAgolni, magolni, magolni !
2017. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mit? És hogyan? Mert szavak magolásával nem megyek semmire.
2017. márc. 7. 06:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdetnek azt nem értem, hogy ha 14 éves vagy akkor hogy kell két év múlva érettségizned.

A másik amit nem értek, hogy miért jársz angol tagozatra, ha nem szereted.

Nem csak az angollal lehet ám boldogulni. Lehet hogy sokkal jobban jár valaki aki egy másik nyelvet beszél jól, mert az egyedibb. Egy ismerősöm skandinavisztikára járt és rögtön talált állást egy cégnél, csak a nyelvtudása miatt.

Én a némettel voltam így, tanultam vagy 10 évig és max. annyi ragadt meg, hogy nem tudnak eladni. Nyilván akkor is megtanulható valami, ha az embert nem érdekli, vagy nem szereti, de sokkal nehezebb. Magolással sajnos max. a szódogáid lesznek meg.

Végső esetben beszélj a szüleiddel, hogy van-e lehetőséged átmenni nem angol tagozatos osztályba vagy suliba.

2017. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából tizedik végén előrehozott emelt szintű érettségit kell leraknom, hogy onnantól tudjak az olaszra koncentralni és elhagyhatsam az angolt. Ez az egyik legjobb gimi a környékem és nagyon szeretem, csak az angol tanárom nagyon rossz, és semmit nem kell tanulni csak szövegeket bemagolni, de elvárja, hogy mi ilyen nagyon profik legyünk, de tényleg nem szeretem, és nem tudok otthon leülni tanulni.
2017. márc. 7. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is olyan tanárom volt aki bemagoltatott szövegeket. Akkor mindnyájan utáltuk, de aztán később rájöttem, hogy nem volt az olyan rossz ötlet. Ha komplett szöveget tanulsz meg, akkor a teljes mondat szerkezete ragad meg, nem pedig szavak. De ez is nehéz ha nem szereted.

Két év az még elég sok, addig ha magadnak tanulgatsz összejöhet. Próbálj meg valami olyat találni ami kapcsán megszeretheted. A kedvenc filmedet, sorozatodat nézni, könyveket olvasni.

2017. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából sorozatokat szoktam nézni angolul, de abból se marad meg sok. Igazából tényleg nem a nyelvtanulással van baj, mert olaszt tényleg nagyon szeretem és nagyon tetszik, szóval azt tanulgatni is szoktam, akkor is, ha csak jövőre kezdem az iskolában.
2017. márc. 7. 20:44
 7/7 anonim válasza:
Bár már régi kérdés gondoltam leírom ,hogy én például utáltam az angol tanárom és ezáltal az angolt is,de miután nézőpontot váltottam valahogy megszerettem MAGAMTÓL ,egy nézet váltást meg lehet oldani azzal ha elgondolkozol a dolgokon vagy keresel olyan könyveket/filmeket ami xsak angolul jelent meg eddig ,de TE el akarod olvasni/nézni így rákényszerülsz a tanulásra és talán közben a fejlődéseddel együtt megszereted.
2020. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!