Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire normális az, hogy a...

Mennyire normális az, hogy a suliban 8 éve tanulok németül és mégsem értem, ha németül beszélnek hozzám?

Figyelt kérdés

Mármint így a tanárt, amikor feleltet értem, csak 5-öseim vannak belőle, viszont amikor igazi németeket hallok németül beszélni, alig értek valamit. Ez normális? Valami baj van velem?

14l


2012. dec. 26. 18:37
 1/8 webnyelv ***** válasza:
100%
Ez normális. Valószínű kevés hanganyagot hallgattatok a könyvhöz. A beszédértést mindig külön fejleszteni, gyakorolni kell(ene).
2012. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. dec. 26. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 12. évig tanultam és 2 évre rá már semmire sem emlékszek. Szerintem a nyelvek nagyon tanár függő.
2012. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézz sok német filmet, hallgass német zenét, énekelheted is vele. Én így fejlesztettem angolból.
2012. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled, ez normális. Ha a tanárod tökéletes német akcentussal beszélne, akkor jobban értenéd. (volt egy némettanárom, nagyon jó akcentusa volt, az első pár órán alig értettem, de aztán nagyon hamar belejöttem, szóval hamar "rááll" az embernek a füle)

Nézz német filmeket, hallgass sok német szöveget, és érteni fogod.

2012. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah hát így már értem...a német tanárok nálunk pont nem német akcentussal beszélnek :|
2012. dec. 26. 23:57
 7/8 anonim válasza:
Ha csak suliban tanulod, ilyen alap szinten, akkor teljesen érthető. Tanuld otthon is magadtól, máshogy nem fog menni.
2012. dec. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sajnos ez normális. én 10 évig tanultam, de ha azt mondanák, hogy mutatkozzak be 5-6 mondatba németül, azt se tudnám már megtenni. mondjuk tény, hogy mindig le is szartam az idegennyelveket, mert reál beállítottságú vagyok. ez van...
2012. dec. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!