Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok így fakt előtt mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 10.-es gimnazista fiú vagyok ma osztályfőnöki órán kaptunk egy papírt amelyen a fakultációval kapcsolatos adatokat kell majd beírni de csak két hely volt és én 3 szerettem volna mely a földrajz mert abból jövőre előrehozott érettségit teszek majd illetve német nyelv és a matematika mivel eddigi elképzeléseim szerint a pénzügy és számvitelre szakra fogok majd jelentkezni!De nem tudom hogy akkor hogy döntsek ha 2 lehet akkor melyik 2?Egyik ismerősöm azt mondta hogy 12.be is felvehetem a matematika faktot tényleg lehet ilyet?nem tudom hogy emelt matekot raknék e de ha nem is akkor minimum 90%-os középszintűt de legalább jobban gyakorolnám fakton viszont a nyelvet se dobhatom el mert a tanáromnál jobban fel tudnék készülni az érettségire!Mit tegyek?
2010. máj. 12. 17:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mivel a földrajz nem felvételi tárgy azt hagyd ki!Én most fogok föciből menni, én is ilyesmi szakra akarok majd jövőre menni, és nem nagyon tanultam rá, mivel nem ez lesza duplázós jegyem az is tuti...
2010. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Matek pénzügy-számvitelre kötelező. Tehát abból mindenféleképp menj faktra, még akkor is, ha csak középszintűzni szeretnél. Németből nem tudom hogy állsz, de ha van nyelvvizsgád, akkor felesleges a fakt, röhögve megcsinálod az érettségit.

Esetleg ha lehet olyat, akkor vedd fel most a matek-föcit, és ha leérettségiztél föciből, menj át németre.

2010. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszönöm!Tisztelt utolsó akkor 12.-ben vegyem fel a németet?

tudom hogy nem felvételi tárgy a föci de magamtól nem tudnék rá jól felkészülni nincs nyelv vizsgám sem de szeretem a németet és 4-5 között mozgok!

2010. máj. 12. 18:08
 4/19 czibles ***** válasza:

ha nem felvételi tárgy a föci, akkor miért akarsz belőle érettségizni? vagy ez lenne a választodtad?


ha föcit tanultad már 2 évet, akkor ne vedd fel. egyedül is fel tudsz rá készülni, ha akarsz.


megteheted, hogy majd csak 12ben veszed fel a faktot mondjuk németből, de akkor a 11es emelt anyagból osztályozót kell tenned, amire úgy szintén egyedül kell felkészülnöd.


föci nem számit, tehát teljesen mindegy, hogy hányas lesz. egy 3asra meg simán meg lehet írni atlaszból. így minek menni faktra belőle?

matek németet válaszd inkább.

2010. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
11.ben osztályozo vizsgát kell tennem?nem szeretnék emelt németet elég a közép de a tanárom ajánlotta hogy nem ártana menni faktra!biztos h kellene raknom?De mondjuk lehet hogy megsem lesz a létszám a matekhoz!:S akkor nem indítanak ha max. 3 ember van? igen a földrajz a választott de nagyobb értelmét látnám ha fakton jönnék bele az érettségibe leht h az összes érettségi eredmény számít majd a továbbtanuláshoz!más tipp?
2010. máj. 12. 19:39
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem föci volt a választott, abból jártam faktra, holott német szakra mentem. Ennek ellenére azt mondom, h abból menj faktra, ami később is kell a továbbtanulásnál. A föci nem nehéz, egy kis logikával és térképpel simán kivitelezhető 4-es, 5-ösre.

Ez az én javaslatom, de persze te döntesz.

2010. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szia! en is 3 faktot akartam, iden erettsegiztem.

matek-nemet-biosz ra akartam menni, de en megbeszeltem a tanarral.

annyi volt, h en a letszamban nem voltam benne, de bejarhattam. probald meg te is, ha latja a tanar , h igyekszel es fontos neked biztos megengedi, h latogasd a faktot, ha az akkor van amikor nem utkozik a masik faktoddal.

2010. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
gondoltam erre is köszi!
2010. máj. 12. 20:50
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekünk pl. azt tanácsolták, hogy ha lehet, akkor minél kevesebb faktot vegyünk fel, hogy ne terheljük túl magunkat.

Szerintem is hagyd inkább a földrajzot, ha az nem kell, mert ha a pénzügy és számviteli szakon nem számítják be, akkor felesleges. Ha beszámítják akkor persze nem, és akkor a németről kellene letenned.

Szóval most mondjuk felveszed a föcit, megcsinálod előrehozottan, és következő évben leadod és helyette jöhet a német. A matek faktot mindenképp érdemes idén felvenned, mert utána már nagyon nehéz lesz bekapcsolódnod.

2010. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd fel a focit, csak jarj be:) En is igy jarok matekra
2010. máj. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!