Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak szerintem marha nehéz az...

Csak szerintem marha nehéz az orosz nyelv?

Figyelt kérdés
Itt sokan azt írják, bár lehet csak hencegésből, hogy könnyű, de hogy lenne már az? :D Folyamatos és befejezett igék, sokféle ragozással, 6 eset van, hosszú és nehezen memorizálható szavak, teljesen máshogy alkotnak mondatokat, mint mi vagy bármely nyelv, amit eddig tanultam(német, angol, skandináv nyelvek, kicsi francia). Bár lehet azért is nehézkes, mert egyetemen tanulom és nagyon gyors a tempó. Vélemények? Nektek hogy megy?

2017. ápr. 4. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is tanultam,szerintem is nehéz nagyon. Nekem a ragozás volt a legnehezebb része. Alig emlékszem valamire sajnos, pedig nagyon jó tanárom volt és nyelvvizsgáztam is belőle.

Nem iskolai-egyetemi keretek között tanultam, szóval abszolút személyre szabott volt, mégsem lett maradandó sajnos.

2017. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak szerinted. A mondatalkotás speciel egyáltalán nem más, végül is a magyar mondatalkotásnak is megfelel az elöljárószók kivételével, de az összes többiben igazad van. De a te problémád az, hogy rosszul tanítják. Olyan tanár tanítja, aki még áltanános iskolában kezdte, és fogalma nincs, hogy hogy lehet egy felnőttet megtanítani. Az orosz nyelv oktatásának módszertana még gyerekcipőben jár. A gyors haladási tempó is árt, nincs idő rögzíteni, elmélyíteni, már mentek is tovább, nincsenek jó kezdő tankönyvek. Ti miből tanultuk. Amúgy nagyon szép nyelv. Próbáld meg ezt olvasgatni. Az olvasással rögzülnek a formák. [link]
2017. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%
Nekem apukám 9 míg anyukám 10 éven keresztül tanult heti 3 órában Oroszt, és nagyjából semmit nem tudnak. Anyukám tud egy Orosz dalt,meg jelenteni,úgy,hogy nem hiányzik senki...😂😂😂 amikor hiányzott náluk valaki,akkor is úgy jelentettek,hogy nem hiányzik senki,mert csak azt tudták...😂😂😂
2017. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3


Nálunk még azt is tudta mindenki, hogy előző órán hiányoztam ezért sajnos nem tudtam. Gyakran volt rá szükség... :)))


Egyébként a ciril betűket leszámítva kicsit könnyebb mint a német, mivel nincs 3 névelő. De a német is egy nehéz nyelv

2017. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

jav.

#3


Nálunk még azt is tudta mindenki, hogy előző órán hiányoztam ezért sajnos nem tudtam készülni. Gyakran volt rá szükség... :)))


Egyébként a ciril betűket leszámítva kicsit könnyebb mint a német, mivel nincs 3 névelő. De a német is egy nehéz nyelv

2017. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nehezebb a németnél, mert ugyan nincs névelő, de helyette a főnevet kell ragozni, meg a melléknevet is ugyanúgy, ráadásul itt 6-féleképpen, nem "csak" 4 :D Hát, örülök, hogy nem csak szerintem nehéz, lelket öntöttetek belém :D
2017. ápr. 5. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!