Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol nyelvkönyv...

Melyik angol nyelvkönyv foglalja jól egybe az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés
Felsőfokú nyelvvizsgára készülök, ehez keresek egy olyan nyelvkönyvet amiben jól érthetően el van magyarázva a nyelvtan, és feladatok is vannak hozzá.( Oxford könyveket néztem, de abból is sok van úgyhogy tanácstalan vagyok! )

2017. ápr. 25. 19:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de felsőfokú vizsgára nem elegendők a hétköznapi nyelvben használt szavak. Itt van egy (nyilván esetleges) válogatás a valaki által 10 000 leggyakrabban használt angol szóval, de nem hinném, hogy szó-listák magolása lenne az üdvözítő út a nyelvtudáshoz.
2017. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mármint itt van [link]
2017. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"És esetleg van valahol olyan szószedet ahol össze vannak gyüjtve azok a szavak, kifejezezések amiket használnak a hétköznapi beszédben?"


Ha felsőfokúra készülsz, akkor már tudnod kell a hétköznapi általános beszélgetésben előforduló összes kifejezést (kivéve persze a szlengeket, amiből naponta több száz születik). C1 szinten már nem az az elvárás, hogy az időjárásról vagy a munkádról csevegj. Önállóan, tetszőlegesen feldobott témában kell tudnod összefüggően beszélni, a véleményedet kifejteni, és az megindokolni! Utóbbi nagyon fontos. Nem kell professzornak lenned egy-egy témában, de az általános műveltségi szintnek megfelelően kell tudni, mint az anyanyelveden. Például az emberi kapcsolatokról, a környezetvédelemről, a pénzről, az egészséges életmódról, a technikáról, a törvényről és igazságszolgáltatásról, a politikáról stb. Amit magyarul el tudsz ezekről a témákról mondani, azt el kell tudnod angolul is. Próbálj meg a legkülönfélébb közéleti kérdésekről előadást tartani magadnak. Majd közben felbukkannak szavak, amelyet még sosem hallottál (mondjuk közigazgatás, tömegközlekedés, infrastruktúra, túlóra stb.) Úgy nem fog menni, ha elkezdesz rajta agyalni, mit nem tudsz, mert nem lehet univerzális szókincset adni minden szituációra. De ha megkérdik, mit tudsz a Brexitről, akkor el kell tudni mondanod, hogy szerinted ez jó ötlet volt-e vagy sem, és a véleményedet meg is kell tudni indokolni, mert a következő kérdés az lesz, miért így gondolod?


A past perfect continoust meg nem fogják figyelni, miközben ilyen dolgokról regélsz.

2017. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most találtam

[link]

csak papíron ismertem, a Kovács-Lázár-Merrick egy elismert könyv, bár papíron elég egyéni nyelvezete van (engem szórakoztat), másfelől meg az az igazság, felsőfokon már tud úgy járni az ember, hogy megnéz négyfélét, és csak az egyikben lesz leírva, amire kíváncsi. Mondjuk a legtöbb minden a kissé szerénynek látszó Thomson-Martinetben van, és annak van két gyakorló kötete is.

2017. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!