Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt 0-ról lehetséges?

Angolt 0-ról lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenlegi angol tudásom 0 csak pár nagyon alap dolgot tudók.Most arra lennék kíváncsi hogy egy alap szintet itthon is internetről,könyvekből meg e lehet tanulni?

Ha igen mennyi idő alatt lehetséges ? valakinek valami tapasztalata evvel? köszönöm


2017. máj. 15. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

természetesen


veszel egy tankönyvet és elkezdesz gyakorolni.

2017. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem nulláról kezded, mert alap dolgokat tudól.

Fél év alatt már komoly eredményeket érhetsz el, akár könyvből is. Nekem evvel ez a tapasztalatom. Good bye.

2017. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
A veszély az, hogy ekkor megy cigányútra a kiejtés.
2017. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
100%

Önállóan tanulni nagyon nehéz. Nincs ott egy tanár, aki rendszerezi a tananyagot, megtalálja a jó forrásokat, módosítja a tantervet az előrehaladásod alapján, kijavít, ha hibát vétesz, háttérinformációkat, kiegészítéseket oszt meg, motivál, és ott van mint beszélgetőpartner.

Ezeket mind magadnak kell pluszban megcsinálnod magadnak.

Először is szerezz be jó tankönyveket, vagy keress jó netes oldalakat.


(én például szeretem az English Grammar in Use-t mint nyelvtani tankönyvet/gyakorlófüzetet; vagy a www.englishpage.com -ot, de biztosan találsz még kedvedre valókat. Nézz körül a helyi könyvtárban is.)


A szintednek megfelelő olvasmányok, hanganyagok fontosak. Könyvesboltban találhatsz egyszerűsített angolra (Simple English) fordított klasszikusokat; a kisgyerekeknek szóló mese- vagy rejtvényfüzet is jó forrás. Nézz körül, mit találsz a neten gyerekvers vagy dal témában. (children's song / poem, vagy: nursery rhyme [=szó szerint: óvodai rím])


Nekem remekül működött anno például a "Muzzy in Gondoland" című oktatórajzfilmsorozat, te is nyugodtan nekifuthatsz.

[link]


Rövid, egyszerű angolra írt közismert történetek, állatmesék találhatóak pl. itt:

[link]


A beszédpartner (tehát hogy ki is mondd, használd a szavakat, ne csak halld/olvasd/írd) nehezebb, ha nem suliban csoporttal vagy magántanárral tanulsz.

Esetleg próbálkozhatsz a tucatnyi internetes beszédpartnerközvetítő egyikével, bár ezekkel nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy bármelyik használható-e.

Google + find English conversation partner online

Hozzátehetsz plusz kulcsszavakat mint app (ha telefonos applikáción keresztül szeretnél), Skype, stb.


Korrepetítort amúgy szerintem nem feltétlenül nehéz/drága találni, pláne ha interneten keresztül megy - magántanárkodásnál sokszor az utazás, vagy a helyszín biztosítása nagyobb idő-és pénzkiesés, mint maga a tanítás :p).


"Mennyi idő"

Mindenképpen évek kérdése, gondold el, hogy egy iskolai tantárgyat, matek, fizika, földrajz, stb. mennyi idő volt megtanulni, nem reális, hogy te majd párhónap alatt végzel vele. :p Azért csak iskolai angolórákkal is 1-2 év alatt már elég szép szintre jutnak a diákok, valami ilyet gondolj el te is.

Természetesen nem a háttérben közben eltelt idő, hanem a rászánt idő számít. Ha sok időt töltesz új könyvek, infók olvasásával, felelevenítéssel, akkor gyorsabban fogsz haladni.

2017. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézzél filmeket angol felirattal.Nem baj, ha először nem érted, kezdd olyannal, amit magyarul már ismersz. Mindenki, aki jól tud angolul, filmekből és számítógépes játékokból szedi a tudását, különös tekintettel a szókincsre, de a kiejtésre is.
2017. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mindenki, aki jól tud angolul, filmekből és számítógépes játékokból szedi a tudását"


Mindenki, aki jól tud angolul, filmekből és/VAGY számítógépes játékokból IS szedi a tudását

2017. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!