Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsga után...

Középfokú nyelvvizsga után milyen angol nyelvű könyveket lenne érdemes olvasni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne ismertek e esetleg olyan írókat, akiknek a könyveivel ilyen szinten már el lehet boldogulni?


Tudom, hogy vannak ezek a direkt nyelvtanulóknak készült kis könyvecskék, de hogy őszinte legyek azoktól kiráz a hideg.


Olvasni nagyon szeretek, de eddig csak magyar könyveket vettem kézbe. Esetleg valami tapasztalat angol könyvekkel?



2017. jún. 1. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvass olyan könyvet, ami valóban érdekel! Akkor élvezet lesz az olvasás és esetleg még ahhoz is lesz kedved, hogy az ismeretlen szavaknak utánanézz.
2017. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért remélem nem futok bele valami nagyon durvába... :) Köszönöm!
2017. jún. 2. 06:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Középfokú nyelvvizsgával az ember pont azon a szinten van, hogy egy bizonyos jelenségre ismer egy szót, de a könyvszerzője tutibiztosan egy másikat alkalmaz rá.

Ezen az állapoton vagy átlendíted magadat, vagy lemondasz a dologról - ez ilyen egyszerű.

Miként előttem írják, olyant olvass, ami érdekel - az nem munka, hanem szórakozás.

2017. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesapám Harry Pottert olvasott és a középfokú nem volt meg neki, szókincsbővítére illetve kifejezés tanulásra megfelelő. Azonkívűl bármit, amit angolul tudó szerző írt. Perpillanat én ezt [link]

olvasom. Fiktív vagy valós eredeztetésű könyvek érdekelnek inkább?

2018. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!