Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben tanulha...

Melyik a legkönnyebben tanulható idegen nyelv?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Az iskolában angolt és franciát tanulok; sajnos egyiket sem túl nagy sikerrel. A tavasszal szeretnék angolból lenyelvvizsgázni, és mivel mindenképpen két nyelvből kellene A papír, elszeretnék kezdeni egy másik nyelvet is tanulni, mivel franciából kizárt, hogy valaha is meglegyen a nyelvvizsgám. Legnagyobb problémát a szavak tanulása jelenti; a nyelvtant viszonylag könyen felfogja az agyam :) Ilyen információk ismeretében kérem a segítségeteket. Köszönöm
2010. máj. 18. 11:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
és mit tehetek annak érdekében, hogy felfogásom és nézetem megváltozzon?
2010. máj. 19. 20:41
 12/18 anonim ***** válasza:
23%
Érdekel valami, bármi? Akkor rögtön tudod fejleszteni az angoltudásodat, mert gyakorlatilag minden témában a legújabb és legjobb könyvek angolul vannak. A francia jelentősége ebből a szempontból már korlátozottabb, de általában több információ hozzáférhető franciául is, mint magyarul. Én gimnazista koromban azért tudtam letenni a felsőfokú nyelvvizsgát, mert sokat olvastam angolul olyan könyveket és folyóiratokat, amik érdekeltek. És azért angolul olvastam, mert ezek csakis angolul voltak hozzáférhetőek. Szoktál olvasni magyarul? Mert ha magyarul sem olvasol, tehát általában nem érdekel semmi, akkor persze nem tudok hasznos tanácsot adni. Megjegyzem, 16 éves kor még kissé korai, ekkoriban még az embernek nem túl széles a látóköre, nem túl érdeklődő és nem tud túl sokat tanulni.
2010. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát sztem az is motiválhatj az embert, h felvegyék az egyetemre, és álmai szakját tanulja

Amikor én is bajlódtam az eszperantóval nem az lebegett az szemem előtt, h mennyira szeressem, hanem h bejussak az orvosira. és elsőre meg lett a nyelvvizsgám:)

ez olyan dolog h ki mit motivál.

Ha kérdés feltevőjét a papir motiválja, mert ez kell az álmaihoz, higgyétek el h meg fogja tanulni

Lehet h több idő telik neki, mert nem olvasgat ami érdekli, de akkor is megcsinálja.

Csak a magad feje után menj

És hidd el nekem, ha most csak a papir kell, akkor az eszperantó a legkönnyebb

2010. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Imádok olvasni :) Legtöbbet novellákat, és kissebb regényeket veszek a kezeim közé.
2010. máj. 20. 18:18
 15/18 anonim ***** válasza:

ma 18:18


Akkor keress megfelelő angol/francia szerzőket. Hamar rá fogsz jönni, hogy teljesen más eredetiben olvasni, mint fordításban. Ez nem sznobizmus, hanem tényleg így van. Csak el kell döntened, hogy milyen stílus tetszik és ehhez találni egy megfelelő szerzőt, mert az angol és a francia irodalom kimeríthetetlen, de persze tudni kell tájékozódni benne. Különben ha ideírod, kb. milyentémájú, stílusú, műfajú könyveket szeretsz, akkor talán még ajánlani is tudok valamit (nem biztos).

2010. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
24%
ESZPERANTÓ
2010. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szerintem a motiváció a legfontosabb az egészben.

Én például több, mint 10 éve "kínlódom" az angollal, már dolgozom is, de nem használom a munkahelyen, és sehol sem, így nem is érdekel(t).

Ellenben dolgoztam külföldön egy ideig, ott csak ezt tudtam használni, mivel a fogadó ország nyelvét nem ismertem így jelentősen fejlődött is a tudásom, de 3 hónap alatt szinte többet tanultam meg a fogadó ország nyelvéből, mint 10 év alatt angolból. Viszont amióta itthon vagyok, sajnos el is felejtettem azt is, és az angol tudásom is jelentősen megkopott.

Nemrég jártam Olaszországban és Franciaországban, gondoltam milyen jó, újra gyakorolhatom az angolt. Egy lélek nem szólt hozzám angolul, csak németül, olaszul és franciául. Így hát újra elveszett az angol iránti motiváció.

Majd jártam Horvátországban, ahol olaszul, horvátul és angolul szinte mindenki értett és beszélt.

Ergo az élethelyzet hozza, hogy mi motivál éppen. Ha az motivál, hogy bejuss az egyetemre, akkor valóban a lehető legkönnyebb nyelvtanú és legkevesebb szókinccsel rendelkező nyelvet válaszd (mint eszperantó, vagy lovári), de ha a későbbiekben hasznosítani akarod (munka, nyaralás stb.), akkor angol/német/orosz/olasz/francia/spanyol és hasonló nyelveket célszerű választani. Itt valóban érdemes utána nézni, hogy melyiket mennyien beszélik első (anyanyelvként), illetve második (tanult) nyelvként. Illetve melyiket fogadják el a legtöbb EU-s vagy EU-n kívüli országban hivatalos nyelvként. Ugyebár azzal lehet a legegyszerűbben külföldi ösztöndíjakra, illetve gyakorlati helyekre, később pedig munkára pályázni :)

2015. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 77312615503 válasza:
Hát a spanyol, portugál,(brazil portugál), olasz, arab, norvég nyelvek a könnyűek, ezek közül arabot, és norvégot nem tanulok még... De nézz azért utána😄 nagyon könnyű a brazil is.. 1nap alatt tudnám 1-2 mondatot😊
2023. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!