Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német, francia középfok...

Angol, német, francia középfokú nyelvvizsgákkal szerintetek elégedett lehetek, vagy még tanuljak vmilyen nyelvet?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 07:55
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

(Azt keresem ebben a rovatban, hogy tettem ma fel egy kérdést itt, és ránéztem, hogy jött-e válasz.)


öreg, ennyi nyelvvizsgával, amennyit összekamuztál, mi a francnak kérdezősködsz a nyelvtanulás topicban, áruld már el!


ja, h. pont azért, mert kamu az egész...


menj, azt etesd a galambokat!

2017. jún. 7. 22:19
 12/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem a nyelvtanulás, hanem a közoktatás rovatban van a kérdésem (azaz a főkategóriában), és azért, mert tanítok egy egyetemen és kíváncsi vagyok, hogy a hallgatók milyen szempontok alapján választanak egyetemet. Capisci? :)
2017. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

jajj, jajj, de kamu szaga van.


egyetemi prof. v. oktató, aki a gyakorin tájékozódik a hallgatók véleménye felől, jajj.


banyek, ha te tanítasz is, ilyen egóval és ekkora empátiával, amivel engem is kiosztottál, h. miért csak 3 középfokúm van, miközben te és a csodálatos kölkeid ki tudja hány nyelven nyomják felsőfokon, az rég gáz.


ha te tényleg az lennél, aki, akkor legalább annyi eszed és belátásod lenne, h. én, aki soha nem éltem külföldön, a nyelvtudásomat itt szereztem, 3-ból 2 nyelvet tök egyedük tanultam meg, és tudnád, h. más esélyekkel indul egy külföldön élő.


bakker, átlátszó vagy, mint az üveg, de a műsor jó, és kíváncsian várom a köv. kamu megjegyzésed.

2017. jún. 7. 23:12
 14/38 anonim ***** válasza:
11%

Ne vedd a szívedre, jó az a három nyelvvizsga. Bár láttam már olyat, akinek 6 (!!) felsőfokú vizsgája volt 21 évesen.


Na szép álmokat.

2017. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon meno a harom kozepfoku -- ha Magyarorszagon beszelsz magyarokkal.


En a helyedben a papir helyett arra gyurnek, hogy minel jobban beszeljem a nyelveket. Keress angol ismerosoket, vagy csak olvass-irj sokat angolul... Beszelj turistakkal vagy valami. A papir arra jo kb. hogy pontszamnak hasznald a magyar felsooktatasban, meg esetleg a kozszferaban tobb fizetest kapsz. (Tehat szerintem semmire.)

2017. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

a nyelvvizsgát nem a két szép szememre kaptam, a vizsga része is a szóbeli kommunikáció, szövegértés stb.


beszélem ezt a 3 nyelvet erős szinten, és mindennap használom őket, kizárólag külföldi sajtót olvasok, és rengeteg könyvet is.


szóval nemtom egyesek miért gondolják azt, h. emögött nincs tudás és miért feltételezik azt, h. ha már megszereztem ezt a tudást, ami nem csak papír, akkor azt nem alkalmazom a mindennapokban?!

2017. jún. 8. 11:42
 17/38 anonim válasza:
77%

Kedves Kérdező!

Ha dicséretre vágysz, hát tessék: Ügyes vagy, gratulálok, három középfokú kezdetnek nagyon erős, büszke lehetsz magadra.

Ezek után viszont próbáld meg reálisan nézni a dolgokat. Biztos rengeteg munkád volt benne, de még bőven van tovább. Tulajdonképpen három középfokú (mint már írtam) kezdetnek nagyon jó, de nem elég és alapvetően nem is tudod olyan nagyon hasznosítani, mintha lenne egy pl. angol felsőfokúd meg ráadásnak egy pl. német középfokúd. Hogy az életben használni tudd, ahhoz kell egy bizonyos alap (ez a felsőfokú) és ami ezen felül kelleni fog még, az úgyis rád ragad majd.

Csináld meg az angol felsőkokút és úgy már ér valamit az eddigi (gondolom kemény) munkád, addig nem sokat.

Ezenkívül azt tanácsolom (halál nyugodt és kedves hangnemben) ((de tényleg)), hogy ne azt mondd másnak, hogy csinálja utánad, hanem próbáld meg (ha a válasz értelmes), megfogadni a tanácsát, hisz a te tetted fel a kérdést, és bár sok ezen a felületen az olyan ember, aki nem jó szándékból válaszol, nem olyan reménytelen a helyzet:)

Sok sikert a továbbiakban! :)

2017. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

én azért úgy gondolom, 3 középfok még mindig jobb, mint egyetlen felsőfok.


mert a 3 középfokból könnyen lehet 3 felsőfok, de ha csak 1 nyelvet beszélnék, angolt, amit mindenki más is, így versenyelőny sincs, az szerintem kevésbé lenne jó.


az igazi ütőkártya a kezemben a francia, mert a magyarok 13%-a beszéli csak, van rá kereslet.


és spanyolul is elkezdtem tanulni tavaly, sztem folytatni fogom.

2017. jún. 8. 15:11
 19/38 anonim ***** válasza:
77%

Én is jóindulatúan szólok hozzá(d). Megértem a logikádat, és 18 évesen PONT így gondolkodtam, mint te... megszereztem az angol és német középfokot, olaszból leérettségiztem és ugye volt mögöttem 9 év orosz tanulás plusz bónuszként 2 év egy kisebb nyelvből.


Na mondom, mekkora faxa gyerek vagyok, jöhet a francia. Meg a... meg a...


Mostanra megbántam. Komolyan. Ha újrakezdhetném, azt csinálnám, hogy az angolt németet csúcsra fejleszteném (felsőfok fölé), mást nem is tanulnék. A latin nyelvek (spanyol, katalán, olasz, francia) relevanciája számunkra nagyon kicsi. Akkor már az orosz, kínai hasznosabbak. Itt élek a francia határ mellett és itt mindenki tud franciául -- senki nem használja semmire. Jó persze valamire, ha pl. ki akarsz költözni Franciaországba, de itt véget is értek az előnyök.


Még egyszer: a középfokú nyelvtudás sajnos nem elégséges. Első munkahelyemen 20 éve már olyan feladataim voltak, hogy hívjam fel a texasi ügyvédünket és beszéljem át vele az adóbevallását a cégnek. Azt hittem infarktust kapok. Azóta is ezt tapasztalom – ha nem vagy abszolút top angolból (messze felsőfok felett), akkor hiába tudsz kicsikét franciául, spanyolul, buktad az egészet. Németből ugyanez. Jómagam felsőfokú kb C2 szinten vagyok, MINDENT megértek üzleti tárgyalásokon, mégis, az önkifejezésemmel állandóan bajok vannak, angolra váltok ha tehetem.


Szóval a jótanácsom, de komolyan: íratkozz be angol tanárhoz és irány a -- 100 pontos TOEFL iBT score. Meg a Cambridge Proficiency. Ezek a komoly vizsgák, nem az origós közép.

2017. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

persze, csinálok 1-2 felsőfokot is, de a franciául senki nem tud ledumálni, mert imádom.

én Mo.-n a legtöbben angolul meg németül beszélnek, én törekednék rá, j. olyan nyelveket is beszéljek, amit csak kevesen az országban.

spanyol, francia világnyelv, utóbbit mind az 5 földrészen beszélik, ezzel csak az angol versenyezhet vele.


szóval csinálok 2 felsőfokot, angol és francia, és megszerzem a spanyol középfokot.


természetesen a németből és a franciából is lehet majd felsőfok.

2017. jún. 8. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!