Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német, francia középfok...

Angol, német, francia középfokú nyelvvizsgákkal szerintetek elégedett lehetek, vagy még tanuljak vmilyen nyelvet?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 07:55
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék, ha a kérdező kapásból rá tudná vágni mindhárom nyelven, hogy van a "sajtreszelő" vagy a "hajbalzsam"... ennyit a bolti vásárlásról.
2017. jún. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

ejj, mennyi irigy, értetlen tökfej van itt.


Nyelvvizsgázni pontszerzés és hasonlók miatt szoktak.

pompás! doktorálni készülök, kellenek a pluszpontok, erre a 3 nyelvvizsgára adják!


És igen, két, szép szemükre szokták kapni az emberek, B2 a való világban bolti vásárláshoz elég.


ordas hazugság!

rengeteg tanulás van egy középfokú mögött, vagy menj be, és zéró tudással csináld meg, okostóni.

és hogy most a felsőfokra készülök, még több meló van vele.


nem csalódtam a hülye magyar hozzáállásba, ami tele van rosszindulattal, pökhendiséggel és irigységgel.


és van összehasonlítási alapom: külföldi barátaim vhogy teljesen másképp viszonyulnak ehhez is.


tanuljatok nyelveket, és álljatok le a gáncsoskodással.


(kérdezte egy külföldi ismerősöm, milyenek a magyarok úgy általában: kövérek, irigyek, boldogtalanok, és nem beszélnek jól idegen nyelveket).

2017. jún. 10. 11:00
 33/38 anonim ***** válasza:

Ha doktorálni készülsz, akkor tudhatod hogy oda pláne NULLA a középfokú nyelvtudás. És senki nem gáncsoskodik itt, csak elmondtuk őszintén a véleményünket arról, hogy


1) semennyire se lehetsz "elégedett" mert egy középfokú nyelvvizsga az max. alap a nyelvtanuláshoz

2) ne tanulj még több nyelvet, inkább azt tanuld meg amit eddig FÉLIG megtanultál

3) hiába gondolod azt, hogy a középfokú nyelvtudás ér valamit, még egyszer: élőszóban, külföldön max. esetlegnül dadogni jó, de munkára, pláne doktorálni még édeskevés. De igazából már a boltban is édeskevés (megfogtalak ezzel a sajtreszelővel ugye? nemhogy három, de egy nyelven se jutott eszedbe).

2017. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha nekem egy középfokú is összejönne, hogy örülnék :O
2017. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Hadd szóljon hozzá egy mezei "working class" ember is, kamionsofőr vagyok, 42 éves. Nekem egyetlen nyelvvizsgám sincs - nincs rá szükségem, külföldi cégeknél melózom, a főnökeimmel angolul/németül beszélek, ott felvételkor ennyi a nyelvi teszt: Hi, do you understand what I am saying?


Na jó, én megállhattam volna itt is, a melóhoz elég, tedd oda - gyere ide, de kicsit hozzáolvastam, krimit, regényt, mindig hallgatom külföldön a rádiót, ma már sokat értek, angolul szinte bármit, ha nem nagyon szleng, német 80 % - át, olaszul sem adnak el. Ha szláv nyelveken beszélnek hozzám, kb. tudom mit akarnak tőlem. Írásban a hollandot, franciát kb. kimazsolázom, jó, ettől nem fogok Hugo - t olvasni eredetiben (de megtörténhet, hogy elmegyek abba az irányba, időm van), de nekem nem is az kell: értsem meg mi van körülöttem.


Attól függ mire kell a nyelvtudás: egyetemi pontokra, munkahelyi nyelvpótlékra, "csak úgy", műfordító, tolmács akarsz lenni?


Mert ha csak mindennapi helyzetben akarsz jól boldogulni, hétköznapi (nem menedzser vagy egyetemi tanár) melót vállalni, bizony nem rossz három középfokú nyelv.


A feleségem diplomás, két nyelvvizsgával, nemrég a tököm tudja hányadik ilyen - olyan vizsgáját csinálta, de az összes angol leckéjét én írtam meg. Neki papírja van róla - én meg tudom használni a nyelvet. Tökéletesen beszélem? Dehogy. Van még mit tanulnom? Bőven. De van rutinom, amit tudok, azt oda - vissza, éjjel álmomból felkeltve is tudom. Ez a lényeg, a nyelv egy élő dolog, nem csak letudni való vizsga, nyúzni, gyötörni kell, sokat hallgatni anyanyelvi beszélőket, kérdezgetni stb.


Úgyhogy nem rossz az a három nyelv, csak nem szabad megállni, gyakorolni, fejleszteni. Nem vagyok mai gyerek, tapasztalatból tudom, hogy sok nagyon képzett ember is pocsékul beszél idegen nyelveken.

2017. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Kezdem azt hinni, kedves kérdező, hogy neked inkább versenyezni támadt kedved a hozzászólókkal, ("neked nincs három közéfokúd, csak két felsőfokúd, hol élsz te?!") mint hogy a tanácsukat kérd.
2017. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ha neked a középfokú nyelvvizsga nagy teljesítmény, küzdés volt, akkor minek tanulnál új nyelvet ? És annak van igaza, aki szerint a meglévőket fejleszd inkább felső fokra. A közép fok egy nagy nulla a német / angol / francia nyelvű országokban, sőt felsővel is nehéz. Inkább beszélnél egyet igényesen. Nekem egyik anyanyelvem német. Hát nem sokat értek a középfokú angol, német makogásból, amit a kivándorolt magyarok többsége produkál. Persze néhány év múlva egész jól beszélnek. Igenis nagy hiba befejezettnek tekinteni egy középfokú nyelvtudást. Ráadásul a nyelvvizsga nem életszerű. A nyelvtannál fontosabb a folyékony kommunikáció, ami a magyar oktatásnak nem erőssége. Megterhelő egy közép fokú nyelvismerettel rendelkező emberrel beszélgetni anyanyelviként. Gondolom te sem beszélgetnél Pákóval szívesen.
2017. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Ja és én nem papírra gondolok, hogy kell minimum felső, hanem annak megfelelő tudás.

Irigy pedig nem vagyok rád. Szerintem senki nem az innen. Nekem 15 évesen van 2 C1 nyelvvizsgám, mégsem ájulok így el magamtól. Én ezekkel sem vagyok elégedett, mert C2 a cél. A C1 sem igényes szint, de a B2 után felüdülés az anyanyelvi számára.

Sokat kell filmet nézni, beszélgetni a nyelven.

A doktorihoz pedig illene egy C1 angol. Apu is megcsinálta. Sokkal több lehetősége van azóta. Hamár doktori, arra sem vagyok irigy rád. Nekem is lehet még. Különbenis, lehet doktorálni büfé szakon is.

2017. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!