A finn nehéz nyelv?

Figyelt kérdés
Elkezdtem autodidakta módon tanulni, és már tudok olyan alap szavakat, hogy ei, kyllä, yö, koira, Miten voit? stb., de el tudok jutni "segítség" (tanár) nélkül egy "rendesebb" szintre is?
2017. jún. 19. 14:31
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Van egy táblázatom, amiben bizonyos szempontok szerint vizsgálták a nyelvek nehézségét (minél nagyobb a szám, annál nehezebb):


Eszperantó: 6

Romani: 8

Finn: 13

Észt: 15

Angol: 15

Olasz: 15

Spanyol: 15

Orosz: 18

Francia: 19


A finnre vonatkozó pontok:

(0 - egyszerű, 1 - közepes, 2 - nehéz)

Hangrendszer: 2

Kiejtés: 1

Írásrendszer: 0

Olvasás: 0

Alapszókészlet jellemzői: 2

Az "ismert" (hasonló) szavak aránya: 2

Szóképzés rendszerszerűsége: 1

Szóösszetételek rendszerszerűsége: 1

A toldalékrendszer jellege: 2

Rendhagyó ragozások aránya: 0

A szórend jellemzői: 1

A frazeológiai egysége használata: 1

2017. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kinek mi a nehéz (nekem például nem sikerült zöldágra vergődnöm a némettel, pedig több tízmillióan beszélik, tehát biztosan nem lehetetlen megtanulni). Én is autodidaktaként tanulom, az utóbbi években ugyan inkább csak passzívan foglalkozom vele, de még így is elég sokminden ragad rám. Mivel a finn kultúra is érdekel, könnyű volt elmerülnöm a nyelvben is. Csak elszántság és gyakorlás kérdése.
2017. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!