Olasz vagy svéd?

Figyelt kérdés
Angol és francia felsőfokú nyelvvizsgám van, ezek mellé mindenképp szeretnék egy harmadik nyelvet tanulni. Leginkább egy skandináv nyelvben gondolkodtam (svéd vagy norvég), mert különlegesek, és sokat fizetnek értük a multik. Az olasz azért jutott eszembe, mert könnyűnek és gyorsan elsajátíthatónak tűnik a francia után. Ezenkívül az idegenforgalom felé is kacsintgatok, ebből a szempontból pedig mindenképpen hasznos, mert Magyarországra rengeteg olasz turista jön, akiknek kis százaléka beszél jól angolul. Ti mit gondoltok?
2017. júl. 8. 12:43
 1/1 webnyelv ***** válasza:

Francia után az olasz tényleg gyerekjáték. A nyelvtana szinte ugyanaz. Jó, persze eltérések adódnak azért, de akkor is. Annyi a nehéz az olaszban, hogy sokféle végződése van az igének, minden személyben más a végződés, a franciában jóval kevesebb végződés van. De egyébként az igeidők rendszere és használata, a kötőmód használata például olyan 80-90%-ban meg is egyezik a két nyelvben.


A svéd sem nehéz, ott szinte semmi végződés nincs igeragozásnál, kevés az igeidő. De van némi melléknévragozás (nem vészes), a főnév többes száma is kicsit bonyolult.


Szerintem az olaszt könnyebb francia után megtanulni, mint a svédet angol után, de ez csak az én véleményem. Viszont ha beleolvasgatsz angol és francia tudásod alapján olasz és svéd szövegekbe, nyilvánvalóan az olasz szövegből már most sokkal többet fogsz érteni, mint svédből. Az olasz és francia szókincs is nagyobb mértékben hasonlít, mint az angol és a svéd.

2017. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!