Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg beszélni...

Hogyan tanuljak meg beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom, hány angol tanárnál jártam, de mind a nyelvtant vagy egyéb mást eröltetett. Egyszerűen egyikkel sem beszéltem, hiába mondtam hogy azt is kellene gyakorolni, így bár az írott szöveget megértem, de beszélni egyszerűen nem megy. A hideg ráz, ha kérdez valamit egy túrista, vagy ha külföldre megyünk mert nem vagyok képes megszólalni. Olyan mintha minden szót hirtelen elfelejtenék, illetve keresem a nyelvtani szerekezeteket, közben megy elmegy egy csomó idő...

Próbáltam beszélgetőpartnert keresni chat-en, de ott legfőképp írkálni kell, már ilyen beszélgetős kört is kerestem, de a közelben nem találtam. Ti hogyan tanultatok meg beszélni?



2017. júl. 16. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le a Tandem-et. Keress barátokat, és videochatelj velük. Szerintem nagyon sokat tud segíteni :D Vagy regisztrálj Polyglot Club-ra, azis hasonlít a Tandem-hez, vagy ha külföldiSkypetanárt keresel akkor Preply
2017. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos a problémádra nincs igazán jó javaslatom, mert nekünk prezentációkat kellett csinálni középsuliba, meg óra utolsó X percébe párba beszélgetni egy témáról stb... Kis trükknek ajánlanám, hogy gondolkozz hangosan angolul. Hátránya lehet ennek, hogy nehezen lépsz ki a kényelmi zónádból és ugyan azokat a töltelék kifejezéseket ismétled, hogy időt nyerj míg eszedbe jut amit szeretnél mondani. Viszont legalább zsigeri szinten rögzited őket.
2017. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2017. júl. 17. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!