Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Soha nem tanulhattam suliban...

Soha nem tanulhattam suliban angolt, csak németet, pénzem nincs magántanárra v. nyelvsulira. lehetséges a sok hátrány ellenére megtanulnom angolul?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 00:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Youtubehoz hogy meg annyit, hogy eleg jo az automatikus felirat (cc gomb, ha van a videonal, sokszor nincs, de beszelosben szokott lenni)


Egy idoben divat volt szidni (a google forditoval egyutt), viszont folyamatosan fejlesztik mindkettot, gepi tanulással is, es az utobbi idoben eleg jo mind az angol, mind a nemet atirat. A forditas persze nem, de kezdokent ez is sokat segithet. Es amig kezdo vagy, addig folyamatosan kell szotarazni, aztan egyszer csak eljutsz arra a szintre, amikor 80-90%-ot megertesz, es ki tudod kovetkeztetni a tobbit, ennel a pontnal mar nem lesz annyira megerolteto a nyelvvel foglalkozni, mar szinte szorakozas.

2017. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"senki nincs, aki segítsen.

jó, tudom, h. tanulni kell a szavakat meg minden, de hogy abból mikor lesz használható, erős tudás, szerintem soha

nagyon lassan haladok vele, sok mindent nem értek."

Tök egyedül egy sorvezető kell, az lehet egy régi magyar nyelvkönyv, amiben a nyelvtant is magyarázzák. Onnantól nem lehet az a mentséged, hogy valamit nem értesz. Hozzá még be kell szerezni egy gyakorlókönyvet, mondjuk alapfokú nyelvvizsgásat, és később, ahogy valamit már tudsz, az összes többi itteni tanácsot (na még a könnyített olvasmányokat vedd hozzá) is megfogadva minden lehetséges forrásból ömleszteni magadra az eredeti angolt. A szavakat nem "tanulni kell", hanem használni, kis találékonysággal ezerféle csoportosítást csinálhatsz, például a kellemetlen fogalmak, a fürdőszoba berendezési tárgyai, akármi.


"a nagymamám a '80-as évek második felében magától kazettákból és könyvekből tanult meg angolul"

Ma már csak könnyebb tud lenni a dolog.

2017. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek


úgy tűnhet, h. csak nyafogok, és a megoldás könnyű, de az a baj, h. szerintem nem hiszek magamban, nem hiszem el, hogy sikerülhet.


kommunikációs szinten kell tudnom, tehát magabiztosan, viszonylag folyékonyan beszélve, és felsőfokon.


mert a szakmám olyan, hogy ahhoz kellene, de elképzelni sem tudom, h. sikerüljön.

2017. júl. 19. 22:49
 14/15 anonim ***** válasza:
Tudom hogy mar sokszor irtam de kommunikacios keszsegek fejlesztesere videok es filmek felvaltva. Hulyen hangzik de tenyleg nagyon sokat szamit, aki kiprobalta az tudja. A szakmadhoz kapcsolodoan pedig tanulj szavakat, esetleg halgass a szakmaddal kapcsolatos szovegeket, keress interviewkat stb. Tenyleg csak ezt tudom mondani, hogy a videok a legjobbak. Gondoljon roluk/rolam barki barmit, ha kommunikaciorol van szo azoknal nincs jobb. Engem olyan szintre vittek el, hogy a sajat kis szokincsemmel mar teljesen felszabadultan beszelgetek angolul, ha valamelyik szot nem tudom, korulirom masik egyszerubb szavakkal. Es erre tenyleg ez a legjobb megoldas mert a magabiztossagot, es a kulonbozo szituaciokat nem nyelvtani tesztekbol, szovegerto feladatlapokbol, vagy szituacios kartyakbol esetleg kidolgozott tetelekbol kell bemagolni, mert az nem marad meg. Szotarbol magolni szavakat is felesleges szerintem, legalabbis en magamon azt veszem eszre ezekkel kapcsolatban, hogy kesobb például ha valahol hallom vagy latom oket az eszembejut, hogy tenyleg rzt kb egy honapja bemagoltam szodolgozatra es nagyon sokaig tartott mire megjegyeztem, de a jelenteserol par hettel kesobb mar halvany lila gozom sincs. Meg jo lehet, ha osszebaratkozol valami angol anyanyelvu emberrel az interneten, es vele probalsz chaten vagy facetimeon beszelgetni. Vagy ha van barmi mas lehetoseged anyanyelvi dmberrel beszelgetni ragadd meg az alkalmat, mert nagyon felhuzza a kiejtesed.
2017. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azert kell jol kommunikalnod, mert snyanyelvi emberekkel kell kapcsolatba lepned a munkad soran. Elhiheted, hogy ok nem fognak lenezni, ha például nem a legbonyolultabb nyelvtant hasznalod, ha hivazol nem fognak a szemuket forgatva kijavitsni, atsiklanak a probleman, erteni fogjak igyis mit akarsz mondani.
2017. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!